Teisė į gyvybę – nuo kada prasideda žmogus?


Teisė į gyvybę – nuo kada prasideda žmogus? Žmogaus nelygstama vertės samprata negali būti atsiejama nuo žmogaus gyvybės vertės. Žmogaus gyvybės pradžia. Gyvybė – organizmo būsena tarp prasidėjimo ir mirties. Teisė į gyvybę yra moralinis principas. Mirties bausmė. Mirties bausmė yra viena seniausių pasaulyje taikomų sankcijų už labai sunkius nusikaltimus. Tarptautiniai žmogaus teisių standartai teisėsaugai sukūrė sistemą. Policijos brutalumas. Dėl daugelio karų. Karas. Pateisinama žmogžudystė. Pateisinamos žmogžudystės sąvoka baudžiamojoje teisėje gina kaltąjį dėl įvykdyto nusikaltimo. Amerika ir Europa. Amerikos konvencija gina vaisiaus teisę į gyvybę. Dirbtinis apvaisinimas. Pagalbinis (dirbtinis) apvaisinimas – apvaisinimas. Kiaušinėlių ir spermos užšaldymas. Vitrifikacija yra ypač greitas užšaldymas. Problemos. Kiek laiko ir kam prižiūrint turi būti saugomi kiaušinėliai. Kūdikio pasirinkimas. Romos klinikoje. Ar reikia legalizuoti mirties bausmę Europos šalyse? Daugelis pasaulio šalių vis dar nesutaria mirties bausmės legalizavimo klausimu.


Teisė į gyvybę – nuo kada prasideda žmogus?

Žmogaus nelygstama vertės samprata negali būti atsiejama nuo žmogaus gyvybės vertės, kuri yra fundamentalus ir pirminis gėris, sudarantis pagrindą visoms kitoms žmogaus vertėms atsirasti. Žmogaus gyvybės vertė atitinka visas filosofines verčių teorijos sąlygas: ji vertinga instrumentine prasme, nes per ją įgyjamas gyvenimas, turi asmeninę vertę ir, svarbiausia, vidinę vertę, kurią ji turi ne pati savaime, bet dėl kilmės iš kito, t. y. gyvybė vertinga savaime, nes ji yra kūrybinis įnašas. Šiuo požiūriu grindžiamas pagarbos žmogaus gyvybei principas. Remiantis juo, pagarba žmogaus gyvybei reikalauja, jog būtų tenkinamos trys sąlygos: 1) lygiavertiškumo (visų žmonių gyvybė turi tą pačią vertę); 2) pastangos (veiksmai turi būti nukreipti gyvybei palaikyti); 3) pati gyvybė yra užduotis, t. y. žmogus nėra absoliutus savo gyvybės šeimininkas – gyvybę jis gauna kaip dovaną ir turėtų ją puoselėti ir perduoti. .

Gyvybė – organizmo būsena tarp prasidėjimo ir mirties.

Teisė į gyvybę yra moralinis principas, grindžiamas įsitikinimu, kad žmogus turi teisę gyventi ir visų pirma jo neturėtų nužudyti kitas subjektas, įskaitant vyriausybę.

Teisės į gyvybę samprata kyla diskusijose mirties bausmės, karo, abortų, eutanazijos, policijos brutalumo, pateisinamų žmogžudysčių, dirbtinio apvaisinimo klausimais.

Mirties bausmė yra viena seniausių pasaulyje taikomų sankcijų už labai sunkius nusikaltimus.

  • MS PowerPoint 2072 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (951 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Paulina
  • Teisė į gyvybę – nuo kada prasideda žmogus?
    10 - 2 balsai (-ų)
Teisė į gyvybę – nuo kada prasideda žmogus?. (2020 m. Vasario 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/teise-i-gyvybe-nuo-kada-prasideda-zmogus.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 12:04
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo