Teisė į teisingą teismą


Teisės į nepriklausomą ir nešališką teismą įgyvendinimo teorinės prielaidos ir praktika. Darbo tikslas. Teisminė valdžia. Teisėjų statuso ypatumai nepriklausomumo ir nešališkumo principų atžvilgiu. Teisėjų nepriklausomumo garantijų ypatumai. LR Konstitucinio teismo pozicija teismų nešališkumo ir nepriklausomumo atžvilgiu. Išvados.

Darbo tikslas - išanalizuoti teisės į nepriklausomą ir nešališką teismą įgyvendinimo teorines prielaidas ir praktinius elementus.

Darbo uždaviniai: Išnagrinėti teisminės valdžios ypatumus; Pateikti nešališko ir nepriklausomo teismo sampratą; Išanalizuoti teisės į nepriklausomą teismą įgyvendinimo problemas; Paanalizuoti teisės į nepriklausomą ir nešališką teismą gynimo Europos žmogaus teisių teisme praktiką.

Taigi apžvelgę Konstitucinio Teismo jurisprudenciją teismų veiklos teisinio reguliavimo klausimais, galima daryti išvadą, kad Konstitucinis Teismas ne kartą yra pabrėžęs: teisingumo vykdymas - funkcija, lemianti šios valdžios vietą valstybės valdžios institucijų sistemoje. Konstitucinio Teismo jurisprudencija buvo siekiama stiprinti tiek teisėjo, vykdančio teisingumą, tiek teismų, kaip institucinės sistemos, nepriklausomumą. Jo nutarimuose ši tendencija akivaizdi. Konstitucinio Teismo nuomone, apsaugoti teismo valdžios galias reiškia užtikrinti asmens teisių ir laisvių institucines apsaugos garantijas.

Teisminė valdžia yra vienas iš šalies demokratijos požymių, kuris yra svarbus kiekvienos visuomenės požiūriu. Teisminei valdžiai būdingi visi valstybės valdžios pagrindiniai elementai. Pagrindinis ir svarbiausias elementas - tai privalomumas paklusti šios valdžios sprendimams.

  • MS PowerPoint 15 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (476 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Teisė į teisingą teismą
    10 - 4 balsai (-ų)
Teisė į teisingą teismą. (2014 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/teise-i-teisinga-teisma.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 15:38
×