Teisė kaip civilizacijos reiškinys


Įvadas. Teisės atsiradimas ir raida. Teisė vystantis civilizacijai. Senovės teisė ir jos bruožai. Teisės pradžia antikoje. Teisė atėnuose. Romėnų teisė, jos bruožai ir kodifikacija. Teisė viduramžiais. Teisė viduramžių vakarų europoje. Genčių (tautų teisė). Kononų teisės atsiradimas, raida ir šaltiniai. Romėnų teisė viduramžiais. Karalių vaidmens raida teisės vystimase. Viduramžių rytų europos teisė. Naujos ir naujausios teisės istorija. Išvada. Literatūra

Šiuolaikinėje visuomenėje daug ir drąsiai yra kalbama apie teisę, mums ji tikrai aktuali ir šiuolaikiška tema. Žmonės suvokia teisės reikalingumą, supranta ją kaip discipliną ir tvarką, bei pagalbą ginant savo teises ir įgyvendinant interesus.

Tačiau retas gilinasi ir domisi kaip pati teisė atsirado, kur, kas jos pradininkas, kada tai įvyko ir kaip ji vystėsi.

Žmonėms svarbiausia, kad pati teisė kaip disciplina yra ir nežino kokiį tobulėjimo bei vystymosi kelią ji nuėjo.

Darbe buvo iškelti klausimai kur atsirado teisė, kada, kaip ji vystėsi, kaip ji pasiekė žmones ir kokį poveikį jiems padarė. Į visus šiuos aktualius klausimus atsakiau savo darbe pasakodama apie teisę, kaip ji kūrėsi vystantis civilizacijai, kad ji yra vienas iš svarbiausių reiškinių, be kurio būtų sunku įsivaizduoti šiandieninį mūsų gyvenimą.

Kiekvienas pilietis turi žinoti kas yra teisė, kaip ir kur ji atsirado, tobulėjo ir taip pat kokį svarbų vaidmenį ji davė žmonijos civilizacijai.

Galime drąsiai teigti, kad teisė – svarbus civilizacijos reiškinys ir tai būtų teisinga sakyti, nes anskčiau žmonės neturėjo teisių, įstatymų, nesilaikė taisyklių, nes jų net neturėjo. Toks gyvenimas, tai pirmykščių ir necivilizuotų žmonių.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 57 KB
  • 2012 m.
  • 33 puslapiai (10043 žodžiai)
  • Universitetas
  • Do
  • Teisė kaip civilizacijos reiškinys
    10 - 2 balsai (-ų)
Teisė kaip civilizacijos reiškinys. (2012 m. Spalio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/teise-kaip-civilizacijos-reiskinys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 03:18
×