Teisė. Klausimai - atsakymai.


Baudžiamosios teises uždaviniai klausimai ir atsakymai. Baudziamosios teises klausimai atsakymai. "nusikaltimas ir bausmė".klausimai-atsakymai. Teises klausimai ir atsakymai. Baudziamoji teise klausimai. Baudžiamoji teisė klausimas atsakymas. Baudžiamosios teisės uždaviniai su atsakymais. Nusikaltimas ir bausme atsakymai. Teises klausimai atsakymai. Teises klausimai.

Baudžiamosios teisės samprata, šaltiniai ir principai. Baudžiamąją atsakomybę šalinančios aplinkybės, jų samprata ir reikšmė. Būtinosios ginties samprata. Teisėtumo sąlygos. Būtinasis reikalingumas. Baudžiamosios atsakomybės samprata. Baudžiamoji atsakomybė kaip teisinis santykis. Sankcijų rūšys baudžiamojoje teisėje. Įmonės kolektyvinės sutarties samprata. Darbo sutarties samprata. Jos keitimas. Darbo teisės subjektai: darbdavio ir darbuotojo samprata. Darbo teisiniai santykiai. Darbo ir poilsio laikas. Darbo užmokestis, garantijos ir kompensacijos. Darbo drausmė. Materialinė atsakomybė. Darbo ginčai, jų sprendimo tvarka.

Baudžiamoji teisė - teisės normų visuma, kuri uždraudžia veikas kaip nusikalstamas ir numato už šių draudimų pažeidimus atitinkamas bausmes arba kitas poveikio priemones kaip šios veikos pasekmes, taip pat atleidimą nuo bausmės ar bausmės palengvinimą.

Asmuo, savo veiksmais pažeisdamas vieną ar kelis nustatytus draudimus, padaro žalą teisės saugomiems gėriams - Nusikaltimą. Dėl to neišvengiama teisinė pasekmė - bausmė. Nusikaltimas ir bausmė yra dvi pagrindinės. Nereguliuoja visuomeninių santykių, kuriais tenkinami žmonių poreikiai. Skirta saugoti vertybes. Paskirtis - uždraudžia tokias veikas, kurios daro žalą; pateikiamas išsamus draudžiamų veikų sąrašas. Nėra svarbi reguliuojamoji funkcija.

Baudžiamoji teisė pasižymi tuo, kad baudžiamosios teisės šaltinių ratas lyginant su kitomis teisės šakomis yra labai siauras. Tradiciškai sakoma, kad baudžiamosios teisės šaltiniu yra tik baudžiamasis įstatymas. Žiūrint preciziškai, šaltiniai ne vien įstatyminiai. Šaltinių grupės: konstitucija, įstatymai dėl amnestijos (viso jų buvo 6), konstitucinio teismo nutarimai, tarptautinės teisės aktai.

Principai:1 nusikaltimo sudėtis – baudžiamosios atsakomybės pagrindas; negalima dukart bausti už tą patį baudžiamosios atsakomybės teisingumo principas; gero kaltininko elveika priskiriama prie aplinkybių, šalinančių baudžiamąją atsakomybę, kai manoma, kad ji nėra pavojinga, nors formaliai ji atitinka baudžiamajame įstatyme numatytos nusikalstamos veikos požymius, joje nėra būtino nusikalstamos veikos požymio – pavojingumo visuomenei. Tada manoma, kad tos veikos naudingumas persveria dėl jos padarytą žalą.

Veika neužtraukia baudžiamosios atsakomybės tik tuo atveju, jei yra specialios baudžiamajame įstatyme nustatytos sąlygos, kurios vadinamos veikos teisėtumo sąlygomis. Veikos ir sąlygos, kurioms esant padaryta veika nelaikoma nusikalstama, įtvirtintos bk v skyriuje baudžiamąją atsakomybę šalinančios aplinkybės .

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (1928 žodžiai)
  • Universitetas
  • Juozas
  • Teisė. Klausimai - atsakymai.
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Teisė. Klausimai - atsakymai.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/teise-klausimai-atsakymai-seminarui.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:14
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo