Teisė konstitucijos analizė


Įvadas. Išorinė analizė. Vidinė analizė. Preambulė. Skirsnis. Lietuvos valstybė. Skirsnis. žmogus ir valstybė. Skirsnis. visuomenė ir valstybė. Skirsnis. tautos ūkis ir darbas. Skirsnis. seimas. Skirsnis. respublikos prezidentas. Skirsnis. Lietuvos respublikos vyriausybė. Skirsnis. konstitucinis teismas. Skirsnis. teismas. X skirsnis. vietos savivalda ir valdymas. Xi skirsnis. finansai ir valstybės biudžetas. Xii skirsnis. valstybės kontrolė. Xiii skirsnis. užsienio politika ir valstybės gynimas. Xiv skirsnis. konstitucijos keitimas. Baigiamieji nuostatai. Nežinomos sąvokos. Alternatyva - būtinybė ar galimybė rinktis viena iš dviejų. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pirmoji rašytinė konstitucija buvo priimta JAV 1787 m. o europoje 1791m. gegužės 3d.

Kol buvo išleista dabartinė Lietuvos konstitucija buvo praeitas ilgas ir sudėtingas kelias. O tai įrodo, tai kad jau nuo 1988m. buvo rengiami konstitucijos projektai ir jie turėjo labai daug pataisų. Kol galiausiai buvo išleista 1992 m. spalio 25 d. ir buvo patvirtinta referendumu.Lietuvos respublikos konstituciją sudaro : preambulė , 14 skirsnių ir baigiamieji nuostatai.

Tikslas: Išanalizuoti pateiktą dokumentą.

Uždaviniai:

1.Surinkti pagrindines dokumento savokas, jas išskirti ir išanalizuoti.

2.Nustatyti, kokiu tikslu pateiktas dokumentas buvo sudarytas.

3.Atlikti dokumento analizę pagal kriterijus.

1. Mūsų tiriamasis dokumentas – Konstitucija

2. Dokumentas yra tikras.

3. Dokumento autorius – Aukščiausioji taryba - Atkuriamasis seimas

4. Lietuvos konstitucija buvo parašyta praėjus 2m. po nepriklausomybės atkūrimo, kad įtvirtintų Lietuvos valstybės suverinitetą.

Konstitucija yra pagrindinis valstybės įstatymas ir jo negali pažeisti kiti valstybės įstatymai. Konstitucijai gali prieštarauti tik, kai kurios tarptautinės sutartis.

5. Dokumentas yra patikimas, tačiau bėgant laikui, visada atsiranda pataisų, kurias išleidžia seimas.

6. Oficialus, kolektyvinis, pirminis, ilgalaikis.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1706 žodžiai)
  • Kolegija
  • Andrius
  • Teisė konstitucijos analizė
    10 - 7 balsai (-ų)
Teisė konstitucijos analizė. (2015 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/teise-konstitucijos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:32
×