Teisės špera 2


Valstybe, jos samprata f-jos ir forma. Teisė: prigimtinė ir pozityvioji. Zmogaus asmuo ir valstybe. Teisės aktai ir jų rūšys. Valstybes valdzia. Norminiai teisės aktų retroaktyvumas. Teisės normos ir jų rūšys. Bausmių sistema samprata ir rūšys. Teisės aktų sisteminimas. Norminių teisės aktų galiojimas. Norminiai teisės aktai – teisės šaltiniai.

1)teritorija, kuria riboja sienos ir kuriu ribose valstybe vykdo visas savo suvereinias teises(apima sausuma, vidaus vand, teritrine jura zemes gelmes ir oro erdve).

2) nuolatiniai gyventojai:valstybes pilieciai ir uzsienieciai(uzs valst piliec ir apolidai). Pilietybe – n3) vyriausybe. Siauraja prasme – vykdomoji valdzia, ja sudaro ministr pirm ir 13 ministr. Placiaja prasme – apima istatymu leidz(atstovaujamoji (elekcine ir legislacine) ) ir teismine.

4) suverenitetas – teise ir galimybe spresti savarankiskai santykius su uzsienio valst, o taip pat sprevidaus funkcijos yra sios: ekonomine, socialine, politine ir dvasine (ideologine). Isores funkcijos yra sios: krasto apsauga, integravimosi i europos sajunga ir nato gilinimas, geru santykiu palaikymas su kaimyninemis valstybemis, taikos pasaulyje palaikymas, kovos su terorizmu tarptautiniu mastu funpagal valdymo forma valstybes skiriasi viena nuo kitos kadangi valdymo forma nusako kaip yra organizuota valstybeje auksciausioji valstybes valdzia, is kokiu valdziu ji susideda ir kokie yra tu valdziu savitarpio santykiai.

Monarchija tokia valdymo forma, kurioje auksciausioji valdzia bent formaliai priklauso monarchui. Vienos monarchijos yra absoliutines, kitos – konstitucines. Vienos is konstituciniu monarchiju yra parlamentines, o kitos – dualios. Parlamentines – tokios, kuriose monarcho valdzia apriboda parlamento. Dualios tokios, kuriose vyksta perejimas is absoliutizmo i parlamentizma.

Respublika – lot. Res daiktas , reikalas , lot. Publicum viesas , valstybe . Tokia valdymo forma, kurioje auksciausia valdzia igyvendina tautos renkamos atstovaujamosios institucijos.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (3738 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gracija
  • Teisės špera 2
    10 - 3 balsai (-ų)
Teisės špera 2. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/teise-spera2.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 06:08
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo