Teisėjo profesija pristatymas


Teisėjo profesija. Teisėjas - teisminės valdžios atstovas. Reikalavimai norint tapti teisėju. Teisėju gali būti. Teisėjo egzaminas. Lietuvoje turi būti. Teisėjo skyrimo tvarka. Straipsnis. Apylinkės teismo teisėjo skyrimas Apylinkės teismo teisėją iš asmenų. Teisėjo kompetencija. Pagrindiniai teisėjų elgesio. Teismų sistemos funkcijos. Apylinkės teismas - nagrinėja baudžiamąsias. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas - vienintelė kasacinė instancija įsiteisėjusiems bendrosios kompetencijos teismų nuosprendžiams. Teisėjo socialinės garantijos. Pensija Lietuvoje teisėjai yra labiausiai socialiai apsaugota visuomenės grupė.


Teisėjas - teisminės valdžios atstovas, kuris veikdamas teismo sudėtyje, taiko teisę ir taip valstybės vardu vykdo teisingumą. Teisėjas kaip neutralus asmuo sprendžia ginčus, nesutarimus tarp juridinių ir fizinių asmenų, organizacijų tarpusavio ginčus.

Teisėju gali būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis: turintis aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą – teisės bakalauro ir teisės magistro kvalifikacinius laipsnius arba teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį atitinkantis įstatymų nustatytus reikalavimus, būtinus išduodant leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija pateikęs sveikatos pažymėjimą turintis ne mažesnį kaip penkerių metų teisinio darbo stažą išlaikęs pretendentų į teisėjus egzaminą.

Lietuvoje turi būti išlaikytas pretendentų į teisėjus egzaminas (nuo pretendentų į teisėjus egzamino atleidžiamas teisės krypties socialinių mokslų daktaras ir habilituotas daktaras, asmuo, turintis ne mažesnį kaip 5 metų teisėjo darbo stažą, jeigu nuo darbo teisėju pabaigos praėjo ne daugiau kaip 5 metai). Pretendentų į teisėjus egzaminą vykdo Pretendentų į teisėjus egzamino komisija, kurią trejiems metams iš septynių asmenų sudaro Teisėjų taryba. Ne mažiau kaip keturi šios komisijos nariai turi būti teisėjai.

56 straipsnis. Apylinkės teismo teisėjo skyrimas Apylinkės teismo teisėją iš asmenų, įrašytų pretendentų į laisvas apylinkės teismo teisėjų vietas sąraše, skiria Respublikos Prezidentas.

  • MS PowerPoint 226 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (536 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lukas
  • Teisėjo profesija pristatymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Teisėjo profesija pristatymas. (2020 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/teisejo-profesija-pristatymas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 28 d. 02:15
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo