Teisėkūra sąvoka ir subjektai


Įvadas. Teisėkūros sąvoka. Teisėkūros subjektai. Tauta. Kompetentingos institucijos. Teismai. Fiziniai ir juridiniai asmenys. Išvados. Literatūra.

Pagrindinis kiekvienos demokratinės valstybės tikslas - sukurti veiksmingą ir logiškai pagrįstą teisės sistemą, kuri suformuotų aiškiai teisiškai reglamentuotus ir visuomenės akceptuotus politinius, ekonominius, tarptautinius santykius, garantuotų darnų ryšį tarp piliečių ir valdžios institucijų. Visa tai bandoma užtikrinti kuriant ir papildant teisę – teisėkūros būdu. Vienas žymiausių tapukario Lietuvos teisininkų Petras Leonas teigė, kad į teisės kūrimo ir augimo procesą naudingą įsigilinti, kad geriau paaiškėtų teisės esmė. Labai svarbu suvokti, kas yra teisėkūra ir kaip ji įgyvendinama, nes teisės normos lydi žmogų kiekviename žingsnyje, net jei tai - nepastebima.

Rašto darbo objektai: sąvoka „teisėkūra" ir teisėkūros subjektai.

Rašto darbo tikslas - remiantis specialiąja literatūra bei teisės normomis, išanalizuoti teisėkūros sąvoką ir subjektus.

Rašto darbo uždaviniai:

1. Apibrėžti sąvoką „teisėkūra";

2. Išsiaiškinti, kas yra teisėkūros subjektai.

3. Išsiaiškinti, kaip (kokiais būdais) tampama teisėkūros subjektu.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (2710 žodžiai)
  • Ieva
  • Teisėkūra sąvoka ir subjektai
    10 - 2 balsai (-ų)
Teisėkūra sąvoka ir subjektai. (2014 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/teisekura-savoka-ir-subjektai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 17:06
×