Teisės aiškinimas interpretavimas


Teisinis argumentavimas konspektai. Teisės aiškinimas, o ne fakto. Teises aiskinimas (interpretavimas). Teises teorijoje teises aiskinimo budai.

Teisės aiškinimas (interpretavimas). Teisės aiškinimo sąvoka, stadijos, etapai. Teisės aiškinimas - tai teisės (principų ir normų) prasmės, esmės nustatymas,. Pažintinis. Procesas. Teisės aiškinimas ir argumentavimas, jų santykis. Teisės aiškinimo reglamentavimo problema. Dėl pačios teisės neaiškumo neįmanoma detaliai reglamentuoti teisėkūros ir teisės aiškinimo. Procesų. Teisės aiškinimo priežastys. Butinybė aiškinti teisę. Teisės aiškinimo būdai (metodai). Teisės aiškinimo rūšys. Teisės aiškinimo aktai. Teisės samprata kaip metadologinis teisės normų aiškinimo pagrindas. Teisės aiškinimo ir teisėkūros santykis. Teisės aiškinimo ir teisėkųros atskyrimas.

Aiškinant teisę konkrečių faktinių aplinkybių kontekste, t. y. atliekant veikiamąjį arba ope¬ratyvųjį teisės aiškinimą, būtina vertinti ne tik teisę, bet ir faktus, tarp jų ir norminius faktus (moralę, papročius, tradicijas); be to, atliekant šį aiškinimą, savo priimtą sprendimą būtina pagrįsti (motyvuoti), t. y. argumentuoti.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 44 KB
  • 2013 m.
  • 10 puslapių (4884 žodžiai)
  • Viktorija
  • Teisės aiškinimas interpretavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Teisės aiškinimas interpretavimas. (2013 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-aiskinimas-interpretavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:41
×