Teisės aiškinimas ir jo privalomumas


Įvadas. Teisės aiškinimo samprata. Teisės aiškinimo privalomumas ir jo priežastys. Teisės turinio atitikimas gyvenimo dinamikoje. Teisinė kalba. Vidinis prieštaringumas. Teisės sistemiškumas. Teisės spragos. Įstatymų leidybos netobulumas. Teisės vienodinimas. Teisės aiškinimas dėl teismo proceso specifiškumo. Teisės aiškinimo šaltiniai. Šaltiniai, kuriais privalu remtis. Šaltiniai, kuriais reikėtų remtis. Šaltiniai, kuriais galima remtis. Šaltiniai, kuriais negalima remtis. Teisės aiškinimo metodai ir taisyklės. Teisės aiškinimo rūšys. Teisės aiškinimo akto problematika. Išvados.

"Įstatymo nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės" - taip teigia Konstitucijos 7 straipsnio 3 dalis. Anot profesoriaus Alfonso Vaišvilos tai prilygsta ir įstatymo nesupratimui .

Siekiant, kad neatsirastų jokių dviprasmybių, bei nekiltų atsakomybė už įstatymo nesupratimą, bei užtikrinant vienodą teisės interpretavimą ir taikymą nacionaliniu bei tarptautiniu mąstu, teisę reikia aiškinti.

Apie teisės aiškinimą yra rašę nemažai užsienio autorių. Iš Lietuvių tai darė Alfonsas Vaišvila, Stasys Vansevičius, Valentinas Mikelėnas. Šių autorių kūriniais ir buvo remtasi.

Šio darbo tikslas yra aptarti teisės aiškinimą ir jo procesą, bei išsiaiškinti jo būtinumą teisinėje sistemoje.

Keliami uždaviniai:

1)Sukonkretinti teisės aiškinimo sąvoką, bei atskleisti priežastis lemiančias teisės aiškinimo privalomumą.

2)Išsiaiškinti metodus ir taisykles, kuriais reikia remtis aiškinant teisę.

3)Išanalizuoti teisės aiškinimo šaltinius.

4)Išnagrinėti teisės aiškinimo rūšis, bei aptarti teisės aiškinimo problematiką.

  • Microsoft Word 60 KB
  • 2013 m.
  • 24 puslapiai (6028 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lukas
  • Teisės aiškinimas ir jo privalomumas
    10 - 2 balsai (-ų)
Teisės aiškinimas ir jo privalomumas. (2013 m. Rugsėjo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-aiskinimas-ir-jo-privalomumas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 05:56
×