Teisės aktas rūšių pavyzdžių praktinė analizė


Teisės kursinis darbas. Įvadas. Teoriniai teisės akto ir jo rūšių aspektai. Teisės akto samprata ir pagrindinės rūšys. Bendrieji norminiai teisės aktai ir jų ypatybės. Praktinė dalis teisės aktų hierarchija. Įstatymų lygmuo. Poįstatyminių aktų lygmuo. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiuolaikiniame pasaulyje teisinių normų įgyvendinimas neįsivaizduojamas be rašytinių dokumentų – teisės aktų. Tik rašytiniai dokumentai gali būti nekintantys, prieinami ir suprantami įtvirtinant teisesė normas. Teisės aktų vystymasis atspindi socialinius, žmogaus teisių ir kitus visuomenei aktualius pokyčius, teisinę bazę derinant su didėjančiais poreikiais reglamentuoti vieną ar kitą sritį.

Siekiant, jog teisės aktais būtų galima remtis visose reikalingose srityse jų kūrimas evoliucionavo, atsirandant vis daugiau teisės aktų rūšių. Teisės aktai gali būti klasifikuojami pagal įvairius požymius, kuriuos svarbu žinoti norint įsigilinti į teisės aktų sistemą. Šiuolaikinė teisės aktų sistema, iš tiesų, sudėtinga, tačiau kartu ir harmonizuota. Tik suderinta teisės aktų sistema ir aiški gali garantuoti, jog teisės normos bus taikomos teisingai ir neatsiras neišsprendžiamų prieštaravimų.

Šio darbo tikslas yra išanalizuoti teisės aktų rūšys pateikiant praktinius pavyzdžius.

Suformuluoti tokie uždaviniai:

1.Pateikti teisės akto sampratą ir pagrindines rūšis;

2.Nustatyti teisės aktų hierarchiškumą;

3.Nustatyti bendrųjų teisės normų būdingus požymius ir elementus;

4.Praktiniu pavyzdžiu išanalizuoti norminius teisės aktus skirtus vienai sričiai reglamentuoti.

Darbe bus naudojamasi literatūros analizes ir lyginamuoju metodu. Analizuojant teisės aktų sistemą Lietuvoje bus remiamasi tiek teorine medžiaga, tiek praktiniais pavyzdžiais.

  • Teisė Kursiniai darbai
  • 2015 m.
  • Remigijus
  • 15 puslapių (2984 žodžiai)
  • Universitetas
  • Teisės kursiniai darbai
  • Microsoft Word 36 KB
  • Teisės aktas rūšių pavyzdžių praktinė analizė
    10 - 10 balsai (-ų)
Teisės aktas rūšių pavyzdžių praktinė analizė. (2015 m. Vasario 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/teises-aktas-rusiu-pavyzdziu-praktine-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:19