Teisės formavimasis ir raida


Teisės formavimasis ir raida nuo valstybės susidarymo iki14. pabaigos. LDK saltyniu rusys. Paprociai ir privilegijos. Gedimino diplomatiniai laiškai kaip teisės šaltinis. Pamedės teisynas. Turtiniai nusikaltimai. Nusikaltimai asmeniui. Baudžiamasis procesas. Paprotine teise. Krėvos unija. Lietuvos krikštas. Jogaila paskelbė tris privilegijas. Privilegijos kataliku bazniciai.

1.Teisės formavimasis ir raida nuo valstybės susidarymo iki14 a. pabaigos. LDK saltyniu rusys. Pagrindinis LDK teises saltinis buvo paprotine t ir rasytine. Rasytine t buvo skirstita i privelegiju t ir kodifikota arba statutu t, kuri veliau buvo papildoma. Pirmoju kodifikacijos bandimu buvo laikomas Kazimiero teisynas. Rasytines t pradzia laikoma trys Jogailos privilegijosteises kodifikavimas sejamas su Lietuvos staturais. Paprociai ir privilegijos. Bajorai mainais isipareigojo ne tik patys atlikti karine tarnyba, bet ir suformoti kariomenes kontigenta. Po privilegiju paskelbimo valstetis buvo atidotas feodalo teismui be teises apeliacijai. Feodalui buvo suteikta daug asmeniniu, ekonominiu bei politiniu laisviu. Tobulinami susiformavusi tarp bajotu santikiai. Buvo organizojami nauji bajoru zemesnieji teismai valstieciams.Gedimino diplomatiniai laiškai kaip teisės šaltinis.Gedimino valdymo laikotarpio išliko jo dilomatijos dokumentų. Gedimino diplomatiniai dokumentai atskleidžia juos tik iš dalies ir tam tikroje teisinių santykių srityje.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (742 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justyna
  • Teisės formavimasis ir raida
    10 - 5 balsai (-ų)
Teisės formavimasis ir raida. (2015 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-formavimasis-ir-raida.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 17 d. 18:12
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!