Teisės ir valstybės santykis referatas


Valstybes ir teises santykis. Teises ir politikos santykis. Teisinė valstybė referatas. Valstybės samprata teisės ir valstybės santykis. Referatas teisine valstybe. Teisės ir valstybės, teisės ir politikos santykis. Valstybės įtaka teisei. Politikos ir teises santykis. Pilietines ir politines teises samprata. Teisės ir valstybės teisės ir politikos santykis.

Įvadas. Teisės ir valstybės samprata. Teisės ir valstybės sąveika. Teisės ir valstybės santykis. Valstybės įtaka teisei. Teisės įtaka valstybei. Teisinė valstybė. Du teisinės valstybės modeliai: formalusis ir turtingasis. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šio rašto darbo tikslas yra: išnagrinėti teisės ir valstybės santykį. Aptarti teisės ir valstybės sampratą ir sąveiką tarp jų. Apžvelgti teisinės valstybės sąvoką ir jos modelius. Aptarti teisinės valstybės funkcijas ir bruožus. Išnagrinėti teisės įtaką valstybei ir valstybės įtaką teisei.

Teisinė valstybė – tai tokia valstybė, kuri užtikrina teisės viešpatavimą. Teisinei valstybei būdingas konstitucinis žmogaus teisių ir laisvių įtvirtinimas, teisės sistema grindžiama pilietine teisės samprata, valdžios vykdoma politika remiasi priešingų interesų derinimu, valstybė yra atsakinga savo piliečiams, kurie veikia kaip darni pilietinė visuomenė ir pan.

Šiame darbe nesistengiama išspręsti pačios teisės - valstybės santykio problemos, nes griežtai atmetant atskiras teorijas ir pasirenkant vieną vienintelę, galima tik sukurti uždarą sistemą - nesugebančią vystytis. Reikia suprasti įvairias teorijas, atrasti jų privalumus ir trukumus. Tik taip galima suvokti ši klausimą. Be to, ko gero, nei vienas teises teorijos klausimas negali buti išspręstas kartą ir visiems laikams. Teisės ir valstybės santykio klausimas nėra vien teorinis. Jo reikšmė yra ta: ar valstybei galioja kaip ir visuomenei nustatyta tvarka, ar valstybė gali šią tvarką keisti, ar valstybei turi įtakos teisė.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2584 žodžiai)
  • Universitetas
  • Teisės ir valstybės santykis referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Teisės ir valstybės santykis referatas. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-ir-valstybes-santykis-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 23:14
×