Teises istorija MRU


Naujosios teisės susiformavimas ir principai. Teisės šeimos sistemos , tradicijos. Naujosios teisės raidos tendencijos. Teisės demokratizavimo. Pasikeitimus teisės sistemoje. Nacionalinių teisės sistemų unifikacija. Teisės šaltinių reikšmė bei  lyginamasis svoris. Požiūris į teisės principus. Savikontrolės klausimai. Anglosaksų bendrosios teisės šeima. Revoliucijos laikotarpio konstituciniai aktai. Valdymo įrankį “. Nerašytoji Anglijos konstitucija. Konstituciniai įstatymai. Konstituciniai papročiai ir precedentai. Teisės šaltiniai. Anglijos teisė anglosaksų teisės šeimoje. Anglijos civilinė teisė. Baudžiamoji teisė. Kontrolinės užduotys. Romanų germanų kontinentinės teisės šeima. Konstitucionalizmo atsiradimas ir raida Didžiosios prancūzų revoliucijos metais. Žmogaus ir piliečio teisių deklaraciją. Žmogaus ir piliečio teisių deklaracija. Direktorato konstitucija. Konsulato ir imperijos konstitucinis įtvirtinimas. X respublikos metų konstitucija. Legitiminės ir Liepos monarchijų konstitucinės chartijos. Konstitucinėje chartijoje. Konstitucinę chartiją. Antrosios respublikos konstitucija. M. Trečiosios respublikos konstituciniai įstatymai. Ketvirtoji respublika ir perėjimas į Penktąją. Ketvirtosios respublikos konstitucija. Penktosios respublikos konstitucijos. Civiline teise. Didžiosios prancūzų revoliucijos teisė. Civilinis kodeksas. Svarbiausi civilinės teisės principai ir institutai. Baudžiamasis kodeksas. Baudžiamasis kodeksas. Teismo procesas. Pirmosios XIX. Vokiškos konstitucijos. Vokietijos imperijos konstitucija. Veimaro konstitucija. Demokratinių Veimaro konstitucinių institutų likvidavimas. Konstitucinė pokario Vokietijos raida. Pagrindinis įstatymas. Vokietijos imperijos civilinis kodeksas. Pagrindiniai civilinės teisės institutai. Valstybingumo atkūrimas ir Laikinosios konstitucijos pamatiniai dėsniai. Lietuvos valstybės laikinosios konstitucijos pamatiniais dėsniais. Steigiamojo seimo Laikinoji konstitucija. Lietuvos valstybės konstitucija. Posūkis į autoritarizmą ir Lietuvos valstybės konstitucija. Naujos politinės ideologijos įtvirtinimas Lietuvos konstitucijoje. Konstitucinė Klaipėdos krašto padėtis. Bendrosios kompetencijos teismai. Ypatingieji teismai. Civilinės teisės šaltinių įvairovė. Svarbiausi civilinės teisės institutai. Baudžiamosios teisės šaltiniai. Baudžiamosios atsakomybės pagrindai ir bausmių sistema. Nusikaltimų rūšys. Kontrolinės užduotys.

Kovodamos prieš karaliaus absoliutizmą, dėl valdžios, kaip vieną iš savo politinės programos reikalavimų, skirtų karaliaus ir jo administracijos savivalei riboti, naujosios politinės jėgos visiems - valstybės institucijoms, organizacijoms ir piliečiams - iškėlė reikalavimą griežtai laikytis įstatymo reikalavimų. Atėjusios į valdžią, šios jėgos buvo suinteresuotos tvarka ir stabilumu ekonominiuose ir socialiniuose santykiuose, kas taip pat priklausė nuo visos visuomenės požiūrio į teisę. Todėl vienu iš pagrindinių naujosios teisės principų, susijusių ne tik su žmogaus teisių įgyvendinimo, bet ir su ekonominės apyvartos sfera ir kitomis visuomeninio gyvenimo sritimis, tapo teisėtumo principas, kuris turėjo reikštis visur - valdžios ir valdymo organizacijoje, baudžiamojoje politikoje, civiliniuose teisiniuose santykiuose ir t. t.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 245 KB
  • 2015 m.
  • 111 puslapių (45366 žodžiai)
  • Juste
  • Teises istorija MRU
    10 - 10 balsai (-ų)
Teises istorija MRU. (2015 m. Sausio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-istorija-mru.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 09:49
×