Teisės konspektas finansininkams (2)


Apibūdinkite biudžeto raidą. Kokia yra valstybės biudžeto esmė. Kokios funkcijos būdingos valstybės biudžetui ? Apibūdinkite jas. Kokius valstybės uždavinius galima spręsti biudžetinio mechanizmo dėka. Kas lemia valstybės biudžeto sandarą. Kuo skiriasi unitarinės ir federacinės valstybės biudžeto sandara. Kas sudaro Lietuvos Respublikos nacionalinį biudžetą. Kam skiriami Lietuvos Respublikos biudžeto asignavimai. Paaiškinkite sąvoką „ asignavimai “. Kokios yra asignavimų valdytojų teisės. Kokios yra asignavimo valdytojų pareigos. Kokį biudžetinės sistemos modelį nustato Europos Sąjunga. Apibūdinkite valstybės biudžeto sąvoką. Kas sudaro valstybės biudžeto pajamas. Kokio dydžio yra Vyriausybės rezervas ir kas jį nustato. Kokiu tikslu sudaromas Vyriausybės rezervas. Apibūdinkite savivaldybės biudžeto sąvoka. Kas sudaro Savivaldybės biudžeto pajamas. Kokio dydžio yra savivaldybės administratoriaus rezervas ir kas jį nustato. Apibūdinkite biudžetinės įstaigos sąvoką. Kas yra biudžetinės įstaigos steigėjai. Apibūdinkite valstybės iždo sąvoką. Kokios yra valstybės iždo funkcijos. Kokie yra biudžeto teisės šaltiniai. Kas yra biudžetinis reguliavimas ir kokie yra jo metodai ? Apibūdinkite juos. Gyventojų pajamų mokesčio įskaitymo į savivaldybės biudžetus normatyvų nustatymo metodas. Dotacijų metodas. Beprocentinių paskolų teikimas iš valstybės biudžeto. Kokios gali susidaryti situacijos derinant biudžeto pajamas ir išlaidas ? Apibūdinkite jas. Tema. Apibūdinkite biudžetinio proceso sąvoką. Kokia biudžetinio proceso trukmė , stadijos Lietuvoje. Apibūdinkite įvairių valdžių funkcinį pasiskirstymą biudžetiniame procese. Kokie yra modernaus biudžeto sudarymo principai ? Apibūdinkite juos. Biudžeto tikrumo arba realumo principas.


Sudarydamas programų ir programų sąmatų projektus, teikti programų bei jų sąmatų alternatyvas

Biudžetinis reguliavimas - tam tikras biudžeto pajamų paskirstymas tarp savivaldybių biudžetų siekiant išlyginti savivaldybių biudžetų pajamas ir išlaidas.

Apibūdinkite įvairių valdžių funkcinį pasiskirstymą biudžetiniame procese.

Apibūdinkite biudžeto projekto sudarymo stadiją.

Kokie yra savivaldybių biudžetų projektų sudarymo, svarstymo, priėmimo, vykdymo, kontrolės ir ataskaitos sudarymo stadijų ypatumai?

Valstybės pasiskolintos lėšos, skirtingai nuo kitų valstybės pajamų, netampa valstybės nuosavybe.

Savanoriškumo (savanoriškumo) principas. Valstybės kreditoriai savanoriškai sprendžia klausimą dėl lėšų skolinimo valstybei, taip pat savanoriškai pasirenka skolinimo formą.

Grąžintinumo principas. Pasibaigus paskolos terminui valstybė įsipareigoja grąžinti kreditoriui paskolą ir nustatyto dydžio palūkanas.

Terminuotumo principas. Valstybė ima paskolas konkrečiam terminui, kuriam pasibaigus paskola turi būti besąlygiškai grąžinama. Pagal terminą yra skiriamos trumpalaikės ir ilgalaikės paskolos.

Valstybės skolinių įsipareigojimų apskaitos principas. Apskaitomi atitinkamuose valstybės registruose, kuriuos reguliuoja Finansų ministerija.

Paskolų naudojimo nuolatinės priežiūros principas. Valstybės paskolos naudojimo nuolatinė priežiūra.

4. valstybės pasiskolintos lėšos, skirtingai nuo kitų valstybės pajamų, netampa valstybės nuosavybe.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2763 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • Teisės konspektas finansininkams (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Teisės konspektas finansininkams (2). (2016 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-konspektas-finansininkams-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 13:46
×