Teisės konspektas


Visu teises saku konspektas. Procesialioji teise. Teises saku konspektas. Konstitucinė teisė – svarbiausioji teisės šaka (bendra charakteristika, dalykas,. Teisės realizavimo formos.

Kurso dalykas, tikslai ir uzdaviniai. Jurisprudencijos esme ir turinys. Teisės sistema ir jos elementai. Valstybės ir teisės teorijos esmė. Valstybės sąvoka ir požymiai. Valstybės funkcijos. Valstybės formos. Valstybės mechanizmas teisinėje valstybėje. Teises kilme ir samprata. Materalioji ir procesialioji teise. Teisės požymiai ir teisės šaka(os). Teisės šakų bendra charakteristika. Teisės normos(sąvoka, struktūra, klasifikacija). Teisės šaltiniai(sąvoka, klasifikacija, hierarchija). Teisės pažeidimai ir teisinė atsakomybė. Konstitucine teise – svarbiausioji teises saka (bandra charakteristika: dalykas, saltiniai). Lr konstitucijos ypatumai. Valstybes valdzios sistema. Lr seimas. Lr prezidentas. Lietuvos respublikos konstitucinis teismas. Specializuoti teismai( kompetencija ir struktūra).

Kurso tikslas – pateikti svar. Valst. Ir teises teorijas ir pagrindines teises saku: konstitucines, administracines, civilines ir baudziamasias teises – instituciju sampratas. Susipazinti su svarbiausiais minetu teises saku istatymais ir ypac su lr konstitucija, kaip pagr. Valstybes funkcionavimo funkcija. Pagr. Uzdavinai. Susipazinti su pagr. Teises saku esminiais bruozais. Suvokti ir pazinti Lietuvos teises raida. Suprasti esminius kasdieninius zmoniu rysius su siuolaikinemis teises normomis. Orentuotis teorineje sistemoje. Ugdyti gebejima rinkti, analizuoti, grupuoti, ivairiuose teises saltiniuose esancia informacija ir kritiskai ja analizuoti. Matyti teisesaugos sist. Nustatyti socialines tikroves faktus ir reiskinius, ir ju savybes. juos paaiskinti, atskleisti priezastinius siu faktu rysius. Ivertinti tiriama tikrvisuomenės gyvenimas reikalauja tam tikro reguliavimo, elgesio taisyklių- socialinių normų, kurių svarbiausios yra teisinės normos, tai valstybės nustatytos ir visuotinai privalomos žmonių elgesio taisyklės. Teisės normos gali atlikti savo pagrindinę socialinę paskirtį, Reguliuoti visuomeninius santykius ir žmonių poelgius tik tada kai jos realizuojamos, o teisės normos realizuojamos kai žmogus elgiasi teisėtai, Derina savo veiksmus ir poelgius su normų reikalavimais ir nesielgia, nedaro to ką teisės normos draudžia. Pagal realizavimo būdą yra formos. Laikymasis. Teisės normos laikymasis tai tokia pasyvi realizavimo forma kai asmenys susilaiko nuo veiksmų kuriuos teisės normos draudžia. Pvz. : ženklas stop. Vykdymas. Vykdymas tai tokia teisės normos realizavimo forma kai asmenys aktyviais veiksmais vykdo savo teisines pareigas arba įsipareigojimus. Pvz. : atostogų įstatymo laikymasis. Pasinaudojimas. Pasinaudojimas teisės norma tai galimybės pasinaudoti asmeniui suteikta teise. Pvz. : rinkiminė teisė. Taikymas. Teisės normos taikymas tai ypatinga teisės realizavimo forma kurią turi teisę taikyti specialūs valstybės organai arba pareigūnai. Pvz. : teismas pritaiko kriminalinę bausmę; kelių policininkas-už greičio viršijimą administracinę baudą. Būtinas teisės elementas yra valstybės organo galėjimas priversti elgtis pagal teisės normų reikalavimus. Tačiau tai nereiškia, kad teisės normų laikomasi tik prievartos būdu. Priešingai, dauguma visuomenės narių laikosi teisės normų sąmoningai ir laisvu noru, nes jų (tn) reikalavimai ir nustatyta tvarka atitinka visuomenės interesus. Valstybė prievartą taiko tik tiems visuomenės nariams (tiek piliečiams, tiek visuomenės organizacijoms), kurie pažeidinėja teisinių normų reikalavimus.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2011 m.
  • 11 puslapių (6307 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laima
  • Teisės konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Teisės konspektas. (2011 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:20
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo