Teisės namų darbas skaidrės


Teisės namų darbo užduotis. S. Tučkutė nuo 1996 m. mokykloje dirbo fizikos mokytoja. Situacija. Ji buvo atleista. S. Tučkutės teigimu. (DK 129 str. ) Darbuotojo atleidimas iš darbo nesant jo kaltės. DK darbo sutarties. Darbdavys, siekiantis nutraukti sutartį pagal DK 129 str.  atleidimo iš darbo priežastis ir aplinkybės. Išspręsti šią bylą. Įspėjimo terminas skaičiuojamas pagal DK 26 str. Tačiau iš to kiek yra pateikta informacijos galima spręsti. Išvada. Informacijos šaltiniai.

Išspręsti šią bylą yra sudėtinga, nes yra daug netikslumų. Yra pateikta per mažai informacijos apie nutrauktą darbo sutartį. Nėra nurodyta kokia forma ir kaip vyko atleidimas iš darbo vietos (prieš kiek laiko buvo pranešta iki atleidimo datos ir byloje nebuvo pateikta tiksli atleidimo data).

Tačiau iš to kiek yra pateikta informacijos galima spręsti, kad mokytoja buvo atleista netinkamai. Tai rodo anksčiau minėtų formų nesilaikymą iš darbdavio pusės dėl S. Tučkutės atleidimo. Nors S. Tučkutė buvo įspėta, kad dėl mokinių skaičiaus ir klasių sumažėjimo naikinamas jos fizikos mokytojos etatas, tačiau tai nėra pakankamai svari aplinkybė atleisti būtent ją iš anksčiau pateiktų darbuotojų, kurios liko dirbti. S. Tučkutė buvo savo darbo specialistė, turėjo pakankamą darbo stažą bei patirtį ir buvo pranašesnė šiuo atžvilgiu už paliktas dirbti darbuotojas. Darbdavys pasirinkdamas atleisti S. Tučkutę privalėjo paaiškinti ir nurodyti tikslesnes priežastis dėl tokio savo sprendimo (Pvz: kvalifikacija ar elgesys darbo vietoje neatitiko darbo reikalavimų ir pan. ). Kaip jau buvo nurodyta, kad darbo sutartis taip pat gali būti nutraukta dėl ekonominių, technologinių priežasčių ar darbovietės struktūrinių pertvarkymų, tačiau S.

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 47 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (543 žodžiai)
  • Jaroslv
  • Teisės namų darbas skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Teisės namų darbas skaidrės. (2015 m. Spalio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-namu-darbas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 00:15
×