Teisės namų darbas


Komercinio atstovavimo ypatumai vykdant ir sudarant tarptautines pirkimo pardavimo sutartis. Prokuristo ir prekybos agento skirtumai. Teises namu darbai. Komercinio atstovavimo ypatumai. Atstovavimas sudarant tarptautines prekių pirkimo sutartis. Komercinio atstovavimo darbo sutartis. Darbo sutartis ir prokuristas. Komercinis atstovavimas darbai. Prekybos agento veikla mokslo darbas. Prekybos agento teisių ir pareigų ypatumai.

Įvadas. Darbo sutartis. Darbo sutarčių rūšys. Darbo sutarties turinys. Sudarymo tvarka. Garantijos ir apribojimai priimant į darbą. Atstovavimo samprata, subjektai. Komercinis atstovavimas. Prekybos agento samprata. Prekybos agento teisių ir pareigų įforminimas. Prekybos agento veiklos prielaidos. Komercinio atstovavimo ypatumai sudarant ir vykdant tarptautinio prekių pirkimo - pardavimo sutartis. Prokūros samprata. Veiksmai, kuriems atlikti prokūra nereikalinga. Prokūros įsigaliojimas. Prokūristo teisės. Prokūristo parašas. Prokūristo atsakomybė. Praktinė užduotis. Išvados. Literatūra.

. Komercinio atstovavimo ypatumai suteisės mokslas nagrinėja teisę, kaip specifinę valstybinę teisinę kategoriją. Teisė suprantama kaip sistema valstybės nustatytų ar sankcionuotų visiems privalomų formaliai apibrėžtų normų (bendrų elgesio taisyklių), skirtų reguliuoti visuomeninius santykius prireikus garantuoti valstybės prievartą.

Terminas teisė vartojamas įvairiomisprasmėmis: teisė suprantama, kaip žmogaus teisė, prigimtinė teisė, pozityvioji teisė, objektyvioji teisė, asmens (subjektyvioji) teisė ir kt.

Teisė objektyviąja prasme suprantama kaip sistema teisės normų, kurios nėra personifikuotos: jos nustato visiems teisės subjektams bendras elgesio taisykles, Teises ir pareigas. Tai teisės subjektų visuma, galimo jų elgesio arba laisvės matas. Šios teisės normos yra įtvirtintos konstitucijoje, įstatymuose ir kituose norminiuose teisės aktuose.

Teisė subjektyviąja prasme suprantama kaip objektyviosios teisės pagrindu atsiradusių konkrečių teisių ir pareigų, kurios priklauso teisinio santykio dalyviams, visuma.

Darbo teisė, tai teisės šaka, kurios normos reguliuoja darbo santykius tarp darbuotojo ir darbdavio bei kitus glaudžiai su jais susijusius visuomeninius santykius.

Darbo teisė reguliuoja ne visus darbo santykius, o tik tokius, kai darbo jėgos panaudojimas tiesiogiai veikia jos turėtojo asmenybę. Šiems santykiams būdingi šie požymiai: a) jais realizuojami žmogaus gebėjimai, b) visuomeninis šių santykių pobūdis, c) darbo atlygintinumas. Be šių santykių darbo teisė taip pat reguliuoja.

Kolektyvinius darbo teisinius santykius, kurie atsiranda ne tiesiogiai tarp darbuotojo ir darbdvteisinius santykius, susijusius su teisine visuomenine darbo teisinių santykių subjektų tarpusavio atsakomybe už savo teisių ir pareigų pažeidimą esant darbo santykiams (kitaip vadinamus apsauginius santykius) Drausminės darbuotojų atsakomybės santykius ir materialiosios darbo santykių subjektų tarpusavio atsakomybės santykius.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2012 m.
  • 18 puslapių (4320 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lina
  • Teisės namų darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Teisės namų darbas. (2010 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-namu-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 23:06
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo