Teisės norma skaidrės


Tema teisės norma. Paskaitos planas. Teisės normų požymiai. Teisės normų ir neteisinių normų sutapimai ir skirtumai. Teisės normų ir moralės normų santykis. Teisės normų ir papročių normų santykis. Teisės normų ir korporacijos normų santykis. Teisės normos struktūra. Teisės normos hipotezė. Teisės normos dispozicija. Teisės normos sankcija.

Teisės normos sąvoka, pagrindiniai požymiai. Teisės normų ir neteisinių normų sutapimai ir skirtumai Teisės normos struktūra; Teisės normų klasifikacija.

Teisės normos turi būti formaliai apibrėžtos. Tai reiškia, kad suformuluotos elgesio taisyklės (visuomeninio santykio dalyvių teisės ir pareigos, jų atsiradimo, pasikeitimo ir pasibaigimo pagrindai) yra išdėstytos oficialiuose teisės aktuose (pavyzdžiui, įstatymuose, vyriausybės nutarimuose ir t. t.); 5. Teisės norma skirta reguliuoti ne konkretų santykį, o santykių rūšį; 6. Teisės normas formuluoja ar sankcionuoja kompetetingos valstybės institucijos, pareigūnai;.

Teisės normos įgyvendinimas užtikrinamas visuomeninio santykio dalyvių abipuse nauda arba valstybės prievarta.

Teisės normų ir neteisinių normų sutapimai ir skirtumai.

Teisės normų ir moralės normų santykis (2).

2. Reguliavimo apimtis. Teisės normos reguliuoja tik tuos svarbiausius žmonių santykius, kuriuos galima išoriškai kontroliuoti. Moralės normos gali reguliuoti ir tokius santykius. Kurie nepatenka į teisinio reguliavimo lauką. Tai rodo, kad moralės normos reguliuoja daugiau visuomeninių santykių. Teisė yra tik dalis moralės, kuri yra paversta visuotinai privalomo elgesio taisykle ir kuri yra garantuojama valstybės prievarta.

Teisės normų ir moralės normų santykis (3).

Teisės normų ir moralės normų santykis (4).

Teisės normų ir moralės normų santykis (5).

Teisės normų ir moralės normų santykis (6).

Teisės normų ir korporacijos normų santykis (1).

Teisės normų ir korporacijos normų santykis (2).

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 2657 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (1016 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Teisės norma skaidrės
    10 - 9 balsai (-ų)
Teisės norma skaidrės. (2015 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-norma-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 13:57
×