Teisės normos ir jų įtaka visuomenės gyvenimui


Formalieji ir turiningieji teises normos pozymiai. Turiningieji teises normos pozymiai. Teisės sistemingumas. Esse teisės norma socialinių normų sistemoje. Teises normu ese. Pagrindiniai teisės normos požymiai. Teises normos ivadas.

Teisės referatas. Teisės normos ir jų įtaka visuomenės gyvenimui. Įvadas. Teisės normos samprata. Pagrindiniai teisės normos požymiai. Formalieji ir turiningieji požymiai. Norminamasis pobūdis. Visuotinis privalomumas. Formalusis apibrėžtumas. Sistemingumas. Vidinė teisės normos struktūra. Teisės normų įtaka visuomenės gyvenimui. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiandieninis pasaulis, kuris nuolat tobulėja, reikalauja įvairiausių santykių (socialinių ir teisinių) yra neįsivaizduojamas be teisės ir įstatymų. Teisė ir įstatymai daro didžiulę įtaką visuomenės gyvenimui. Taigi, yra labai svarbu, kad kiekvienas žmogus suvoktų teisės sampratą, jos egzistavimo esmę, jos sudėtį. Realią formą teisei suteikia teisės normos ( teisės idėjos, tik pavirtusios visų privalomojo elgesio taisyklėmis, todėl daro realų poveikį žmonėms). Būtent teisės normose yra įtvirtintos bendrosios elgesio taisyklės, kuriomis turi vadovautis visuomenė ir kiekvienas atskiras asmuo. Be to, teisės normose ne tik nustatytos elgesio taisyklės, bet ir sankcijos už kiekvienos normos nesilaikymą. Taigi teisės normos suteikia visuomenei ribas, pagal kurias ji gali turėti tiek teises, tiek pareigas, o už tokių ribų peržengimą tos pačios visuomenės nariai yra baudžiami tam tikromis valstybės nustatytomis prievartos priemonėmis.

Darbo tikslas: išsiaiškinti, kokį vaidmenį teisės norma atlieka teisinio reguliavimo mechanizme bei kokią įtaką šios normos daro visuomenės gyvenime.

Šio darbo pagrindiniai uždaviniai:

1.Apibrėžti teisės normos sąvoką;

2.sužinoti kokį vaidmenį teisės norma atlieka teisinėje sistemoje;

3.susipažinti su pagrindiniais teisės normos požymiais;

4.trumpai susipažinti su teisės normos vidine struktūra;

5.išsiaiškinti kokią įtaką teisės normos daro visuomenės gyvenimui.

  • Teisė Referatai
  • 2012 m.
  • Monika
  • 12 puslapių (1984 žodžiai)
  • Universitetas
  • Teisės referatai
  • Microsoft Word 20 KB
  • Teisės normos ir jų įtaka visuomenės gyvenimui
    10 - 3 balsai (-ų)
Teisės normos ir jų įtaka visuomenės gyvenimui. (2012 m. Gegužės 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/teises-normos-ir-ju-itaka-visuomenes-gyvenimui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 04:30