Teisės normos konspektas


Tema Nr. Teisės normos. Teisės norma, kaip teisinio reguliavimo priemonė pagrindiniai požymiai. Teisės normos socialinių normų sistemoje. Socialinės normos sąvoka. Teisės normų ir kitų socialinių neteisinių normų skirtumai. Teisės normų ir moralės normų bendrumai. Teisės normų ir moralės normų skirtumai. Teisės ir moralės sąveika. Teisės normų santykis su korporacijų normomis. Techninės normos ir jų virtimas teisinėmis.

Teisės normos yra teisinio reguliavimo priemonės, dažniausiai nustatytas ir garantuojamos valstybės. Teisė per teisės normas organiškai susijungia su valstybe iš kurios gauna visuotinį privalomumą ir to privalomumo garantą. Teisė tuomet iš elgesio taisyklės virsta visuotinai privaloma elgesio taisykle. Šitaip ji įgyja galią tiesiogiai veikti socialinį žmonių elgesį.

Griežtas apibrėžtumas nebūtinai reiškia, kad visos teisės ir pareigos turi būti išsamiai apibūdinti. Demokratėjant visuomenei didelė dalis visuomeninių santykių paliekama patiems piliečiams sukonkretinti laisvu susitarimu. Išsamiau išvardyti santykio dalyvių teises ir pareigas labiau būdinga baudžiamosios , administracinės teisės normomis.

Kilmė Moralės normos formuojasi priklausomai nuo socialinio jėgų santykio visuomenėje, o jo pagrindu – ir atitinkamo požiūrio į gėrį, blogį, garbę. Moralės normos tampa elgesio taisyklėmis tik kai visuomenės narių dauguma įsisąmonina jų reikšmingumą ir ima jų laikytis. Teisės normas paprastai leidžia valstybė ir todėl jos iš karti pasidaro visiems privalomos. Kadangi teisės normų privalomumas atsiranda nepriklausomai nuo jų turinio, teisė ir moralė išsiskiria – sunyksta moralės įtaka teisei. Teisė pasidaro nepriklausoma nuo moralės, nes moralė tampa tarsi neprivaloma teisei.

Normos išraiškos forma Moralės normos nėra niekur fiksuotos, neturi griežtos sistemos, nesiskirsto į šakas, institutus, nors tas skirstymas ir neprieštarautų moralės esmei. Tai nėra būtina, nes jos visuotinai neprivalomos.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2016 m.
  • 6 puslapiai (2051 žodžiai)
  • Y
  • Teisės normos konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Teisės normos konspektas. (2014 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-normos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:34
×