Teisės normos struktūra jos problematika


Teises normu analize. Teises normos analize. Lastauskienės konspektai. Teises normos sandara. Hipotezė dispozicija sankcija pvz. Teises normu strukturu analize. Kokia teises normos struktura lr konstitucijoje. Teises normu analizes pavyzdys. Teisės normos struktūros analizė. Dispozicija sankcija hipoteze ju pavyzdziai.

Įvadas. Teisės normos struktūra. Hipotezė. Hipotezės teisės aktuose. Dispozicija. Dispozicijos lr konstitucijoje. Dispozicijos baudžiamajame kodekse (bk). Sankcija. Sankcija lr konstitucijoje. Sankcija baudžiamajame kodekse. Teisės normos struktūros problematika. Išvados. Literatūra. Šio darbo tikslas – išanalizuoti teisės normos struktūrą ir jos problematiką remiantis klasikine struktūra.

Teisės norma – visos teisės sistemos pirminis elementas. Teisės normos jungiamos į teisės institutus, teisės šakas, ir sudaro visą teisės sistemą. Teisingas teisės normos struktūros supratimas turi ne tik teorinę, bet ir praktinę reikšmę. Analizuojant teorinius teisės normų struktūros klausimus, išskiriant jos problematiką galima geriau suprasti teisės esmę ir bei jos taikymą visuomeniniams santykiams.

šiame kursiniame darbe bus analizuojama teisės normos struktūra, jos problematika. Teisės normų turinys, savitumas bei paskirtis glaudžiai siejasi su jų struktūra, todėl aptarsime teisės normos sandarą, remiantis klasikine struktūra, kuri išskiria tris elementus: hipotezę, dispoziciją ir sankciją. Analizuojant šiuos elementus išsiaiškinsime jų sampratą ir rūšis bei aptarsime teisės normos struktūros problematiką.

Pasirinkta tema yra gana plati ir tyrinėta Lietuvių mokslininkų, todėl rašant šį darbą buvo remtasi daugiausia Lietuvių mokslininkų teoriniais ir tyrimo darbais. Pirmiausia, a. Vaišvilos (2000), g. Lastauskienės (2004), p. Čiopio (1999), h. Kelsen (2002) išleistomis knygomis ir parašytais darbais. Darbo metodas – dokumentų ir literatūros (mokslinės, publicistinės) šaltinių analizė.

šio darbo tikslas – išanalizuoti teisės normos struktūrą ir jos problematiką remiantis klaspradedant kalbėti apie teisės normos struktūrą, pirmiausiai reikėtų trumpai pasakyti, kas tai yra pati teisės norma. Pats žodis norma lotynų kalboje reiškia taisyklę, o labiausiai paplitusi socialinių normų rūšis yra teisės norma. Nuo kitų socialinių normų (moralės normų, papročių, visuomeninių organizacijų normų) teisės norma skiriasi tuo, kad jos laikymąsi užtikrina pati valstybė, taikydama tam tikras poveikio priemones. Beje, ir kitos visuomenėje veikiančios socialinė normos (elgesio taisyklės) yra ir turi būti paremtos tam tikra išorine jėga. Kitaip ir būti negali, nes elgesio taisyklė (norma) visada išreiškia ne nuomonę, patarimą, pageidavimą ar prašymą, o reikalavimą. teisės norma – tai valstybės nustatyta arba sankcionuota (patvirtinta) ir jos saugoma elgesio taisyklė (poelgio modelis). Viename norminiame teisės akte dažniausiai būna dešimtys, šimtai ar net tūkstančiai teisės normų. Teisės akte, kuris taikomas individualiai, paprastai būna viena ar kelios teisės normos [1 autorių kolektyvas. Koordinatorius doc. Dr. Juozas šatas. Lietuvos teisės pagrindai. – vilnius: justitia. P. ] .

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (4139 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karina
  • Teisės normos struktūra jos problematika
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Teisės normos struktūra jos problematika. (2011 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-normos-struktura-jos-problematika.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:21
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo