Teisės normų aktai ir jų rūšys


Įvadas. Teisės normų aktas. Norminiai aktai skirstomi į. Pagrindinės teisės normų aktų rūšys. Bendųjų ir individualiųjų teisės normų aktai. Pagrindiniai norminių teisės aktų požymiai. Norminių teisės aktų rūšys. Įstatymui būdingi tokie požymiai. Pagal juridinę galią įstatymai skirstomi į. Paprastieji įstatymai. Įsatymų priėmimas. Teisės norminių aktų struktūra. Norminių teisės aktų galiojimo laiko atžvilgiu, teritorijije ir asmenims. Išvados. Literatūros sąrašas.


Istoriškai pirmieji teisės normų aktai buvo dokumentai, į kuriuos buvo perkeliamas teisinių papročių turinys (teisės normos). Visi trys Lietuvos statutai (1529, 1566, 1588) iš esmės buvo sudaryti užrašant, pritaikant prie konkrečių istorinių – politinių sąlygų ir susisteminant teisinius papročius ir precedentus. Lietuvos statutai praktiškai išstūmė iš Lietuvos teisinės sistemos paprotinę ir precedentinę teisę.

Invidualių teisės normų aktai, tai aktai, kurie formuoja vienkartinį, nors laiko atžvilgiu ir testinę elgesio taisyklę. Tai dažniausia teisės formų taikymo aktai.

Interpretuotų teisės normų aktai, tai teisės aktai, kuriuose priimti teisės normas aiškinanti inctitucija. Pagrindinę vietą tarp šių teisės aktų užima bendieji teiisės aktai.

Reguliuoja svarbiausius žmonių santykius susijusius su pagrindine žmogaus teisių apsauga;

Jie priimami remiantis konstitucija, konstituciniais įstatymais, ratifikuotomis tarptautinėmis sutartimis, siekiant sukonkretinti, išplėtoti, įgivendinti neminėtuose teisės aktuose suformuluotus teisinius nurodymus, atsiliepti į einamo momento žmogaus teisės apsaugos ir įgyvendinimo poreikius.

Paprastieji Lietuvos įstatymai reguliuoja įvairias valstybes ir visuomeninio gyvenimo sritis.

Programiniai įstatymai - tai įstatymai, kurie nustato valstybės ekonomines, socilaines veiklas, tikslus bei tam tikros visuomenės veiklos srities kryptis. Tokių įstatymų forma ir turinys nustatomi konctitucijoje;

Einamieji įstatymai - tai įstatymai, kurie galioja tik tam tikrą laiką (valstybės biudžeto, butų privatizavimo įstatymai);

Organiniai įstatymai - tai juridiškai vientisi iš vidaus suderinti įstatymai ir skirti kompleksiškai reguliuoti kurią nors socialinių santykių sryti (kodeksai, statutai, reglamentai, baudžiamasis kodeksas, seimas, civilinis kodeksas, darbo kodeksas...).

Išskiriamos dvi pagrindinės įstatymo reglamentuojamos teisės normos kurybos (teisėkūros) stadijos.

Įstatymo leidybos teisės iniciatyvos įgivendinimas įgyvendinimas (pirminis akto projekto parengimas arba teisinis įstatymas, projekto registravimas);

Pirmoji stadija prasideda nuo teisinės idėjos suformulavimo ir jos papeikimo visuomenėje. Susiformavus teisinei idėjai kyla reikalas ją svarstyti ir paversti teisės norma. Todėl teisinės idėjos kelias į šią valstybės inctitucija (seimą) prasideda nuo įstatymo iniciatyvos teisės įgivendinimo.

akto turinio pavadinimas (karinės tarnybos, pensinio aprūpinimo įstatymas); jis turi būti trumpas ir aiškus;

kompetentinga valstybės inctitucija kitu teisės aktu tiesiogiai panaikina teisės aktą;

  • Teisė Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2061 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gita
  • Teisės normų aktai ir jų rūšys
    10 - 2 balsai (-ų)
Teisės normų aktai ir jų rūšys. (2017 m. Rugsėjo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-normu-aktai-ir-ju-rusys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 21:54
×