Teisės normų išreiškimo materializavimo forma


Teisės normų išreiškimo (materializavimo) forma. Teisės šaltiniai materialiąja prasme. Teisės normų išreiškimo forma. Dvinare teises normos struktura. Teisinės sąmonės vaidmuo teisės formavimuisi, kuriant teisę ir ja įgyvendinant.. 4 tema teisės normų išreiškimo (materializavimo) forma. . teisės normų išreiškimo (materializavimo) forma. Teisinės sąmonės struktura. Teises saltinis prasme. Dvinarės teisės normos.

Teisės normų išreiškimo (materializavimo) forma. Teisės šaltiniai materialiąja prasme; teisinis procesas. Teisinės sąmonės sąvoka. Teisinės sąmonės struktūra. Teisinės sąmonės rūšys. Teisinės sąmonės vaidmuo teisės formavimuisi, kuriant teisę ir ja įgyvendinant. Teisinės sąmonės vaidmuo teisės formavimuisi, kuriant teisę ir ja įgyvendinant. Teisės formos arba teisės šaltiniai formaliąja prasme. Teisės veikimas (galiojimas). Teisė ir valstybė. Teisės sistema. Diskusija dėl „teisės formos“ ir „teisės šaltinio“ skirtumų. Termino “teisės šaltinis” daugiareikšmiškumas. Teisės principai. Teisės principų sąvoka, jų požymiai:. Teisės principų reikšmė:. Teisės normos socialinių normų sistemoje. Teisės normos vidinė struktūra. Teisės normos struktūros ir teisės norminio akto teksto santykio problema. Dvinarė teisės norma. Teisės normų įvairovė ir teisės normos struktūra. Teisės normų klasifikacija. Teisės aktas ir jo rūšys. Teisės sistema ir teisės aktų sisteminimas.

Pagal teisinio pazityvizmo metodologiją naudojančią atskiriamumo tezę, tik deskriptyvūs t.y. nenorminiai, nevertybiniai faktai yra teisės šaltiniai materialiąja prasme, o nominiai vertybiniai faktai (moralė, tradicijos ar kiti nacionaliniai reguliatoriai) nėra teisės šaltiniai meterialiąja prasme. Mūsų nacionalinės teisės moksle teisės šaltiniai materialiąja prasme paprastai įvardijamos kaip visuomeniniai faktiniai santykiai, kaip materialiosios, socialinės ir kitos visuomeninės gyvenimo sąlygos, objektyviai verčiančios iišleisti arba pakeisti, papildyti teisės aktus ir net pertvarkyti visą teisinę sistemą.

Pagal V.Mikelėną teisės šaltiniai materialiąja prasme yra visuomenės ekonominiai, socialiniai, etniniai, religiniai, ideologiniai, kultūriniai ir kiti veiksniai, lemiantys teisės normų turinį ir padedantys nustatyti jų prasmę, nes toks požiūris apima tik nenorminius, nevertybinius faktus (veiksnius) kaip teisės šaltinius materialiąja prasme.

  • Microsoft Word 70 KB
  • 2012 m.
  • 29 puslapiai (9798 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kidd
  • Teisės normų išreiškimo materializavimo forma
    10 - 1 balsai (-ų)
Teisės normų išreiškimo materializavimo forma. (2012 m. Birželio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-normu-isreiskimo-materializavimo-forma.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 14:43
×