Teisės pagrindai kospektas


Valstybės sąvoka ir požymiai. Valstybės formos. Valstybinės valdžios sistema. Teisės sąvoka ir požymiai. Teisės normos. Teisės realizavimas. Teisiniai santykiai. Teisės šaltiniai ir jų rūšys. Teisės pažeidimai ir teisinė atsakomybė. Teisinė atsakomybė. Pagrindinės teisės rūšys, Jų skirtumai. Konstitucinė teisė. Konstitucijos paskirtis ir reikšmė. Konstitucinė priežiūra. Žmogaus teisių apsauga. Žmogaus teisių apsauga. Pagrindinės žmogaus teisės, laisvės ir pareigos. Socialinės, ekonominės ir kultūrinės teisės. Politinės teisės ir laisvės. Asmeninės teisės ir laisvės. Žmogaus teisių ir laisvių teisinės gynimo garantijos. Konstitucinės žmogaus pareigos. Europos Žmogaus Teisių Teismas- kaip žmogaus teisių apsaugos garantas Lietuvoje.

Pažymėtina, kad Teismas, pripažinęs pareiškėjo teisių ar laisvių pažeidimą, gali priteisti nukentėjusiajai šaliai teisingą atlyginimą. Europos žmogaus teisių teismo praktika rodo, kad teisingą atlyginimą sudaro: 1) atlyginimas už turtinę žalą, kuri yra tiesioginė Konvencijos pažeidimo pasekmė ir kurios dydį įrodo dokumentai; 2) atlyginimas už neturtinę žalą; 3) turėtų bylinėjimosi išlaidų, kurios buvo realiai patirtos, būtinos ir pagrįstos, atlyginimas. Kompensuojamos tik tos bylinėjimosi išlaidos, kurios patiriamos siekiant užkirsti kelią Konvencijos pažeidimui ar siekiant jį atitaisyti arba gauti už jį kompensaciją. Atlyginimas už neturtinę žalą priteisiamas ne visada. Pavyzdžiui, nagrinėdamas H. Daktaro bylą, Teismas, nustatęs pareiškėjo teisės į nešališką teismą pažeidimą, konstatavo, jog pats teisės pažeidimo fakto nustatymas yra teisingas atlyginimas už patirtą neturtinę žalą.

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2013 m.
  • 22 puslapiai (8658 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marius
  • Teisės pagrindai kospektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Teisės pagrindai kospektas. (2013 m. Lapkričio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-pagrindai-kospektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 08:03
×