Teises pagrindai Teisės pažeidimo sudėtis


Teisės pagrindai. Baudžiamasis kodeksas. Straipsnis. Asmens atsakomybė už nusikalstamą veiką , padarytą apsvaigus nuo alkoholio , narkotinių , psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Subjektyvioji pusė veika. Objektyvioji pusė kaltė. Tikslas ir motyvas. Straipsnis. Būtinoji gintis. Straipsnis. Areštas. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas. Straipsnis. Nepakaltinamumas. Straipsnis. Administracinių nuobaudų skyrimas , padarius kelis administracinius teisės pažeidimus.

Subjektas: asmuo sulaukęs šešiolikos metų (už visus nusikaltimus), o už sunkius ir labai sunkius nuo 14 metų.

Objektas: žmogaus sveikata/gyvybė, asmeniniai daigtai, viešos vietos ir kt.

Subjektyvioji pusė: veika: nusikalstama, pasekmės: jei asmuo nusikalstamą veiką vykdė apsvaigęs pats ir nieko neverčiamas, jis yra baudžiamas už padarytą nusikalstamą veiką

Objektyvioji pusė: kaltė: jeigu asmuo pripažįsta savo kaltę, bausmė gali būti švelninama tikslas ir motyvas: labai svarbu, kad nusikaltimą atlikęs asmuo įvardytų tikslą ir motyvą.

Subjektyvioji pusė: veika: nusikalstama, tuo atveju, jei peržiangiamos ginties ribos, pasekmės: jei asmuo tesiogine tyčia sutrikdė asmeniui sveikatą arba jį nužudė, jis bus baudžiamas pagal BK.

Objektyvioji pusė: kaltė: jeigu asmuo padarė nusikaltimą tyčia ir pripažįsta savo kaltę, bausmė gali būti švelninama tikslas ir motyvas: labai svarbu, kad nusikaltimą atlikęs asmuo įvardytų tikslą ir motyvą.

Subjektyvioji pusė: veika: nusikalstama, pasekmės: asmuo padaręs nusikaltimą yra baudžiamas pagal teismo nustatytą bausmę (laisvės atėmimu).

Subjektyvioji pusė: veika: nusikalstama, pasekmės: asmuo padaręs nusikaltimą pats nesuprasdamas savo veiksmų ir jų pasėkmių yra nepakaltinamas, tokiu atveju jis yra gydomas.

Objektyvioji pusė: kaltė: nestabilios psichinės būklės asmenys nevaldo veiksmų, todėl dažnai keičia savo parodymus.

  • Teisė Namų darbas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (913 žodžiai)
  • Liveta
  • Teises pagrindai Teisės pažeidimo sudėtis
    10 - 5 balsai (-ų)
Teises pagrindai Teisės pažeidimo sudėtis. (2015 m. Spalio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-pagrindai-teises-pazeidimo-sudetis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:45
×