Teisės pagrindų klausimai su atsakymai


Prašome atsakyti į klausimus. Kaip apibūdintumėte teisę ? Ar galima teisę tapatinti su teisės normomis ? Kuo skiriasi objektinė teisė ir subjektinė teisė ? Išvardinkite ir apibūdinkite teisės sampratas pagal teisės kilmės teorijas. Apibūdinkite teisės funkcijas. Kas būdinga romėnų teisei ? Kokia romėnų teisės reikšmė ? Apibūdinkite svarbiausius viduramžių teisės ir naujųjų laikų teisės skirtumus. Apibūdinkite moralės normų ir teisės normų panašumus bei skirtumus. Apibrėžkite teisės normą. Apibūdinkite teisės normos struktūrą , sudėtines jos dalis.


Teisė – valstybės sukurtų arba sankcionuotų teisės normų rinkinys, reguliuojantis žmonių tarpusavio santykius, sistemą, skirtą atskirų žmonių teisėms ir laisvėms bei visos visuomenės interesams užtikrinti. Teisės negalima sutapatinti su teisės normomis, nes teisės normos yra tik dalis teisės sistemos.

3. Išvardinkite ir apibūdinkite teisės sampratas pagal teisės kilmės teorijas.

Daugelis vakarų valstybių, perėmė romėnų teisės normas (romėnų teisės recepcija), jų pagrindu kūrė savo teisynus. Teisės šaltiniais tapo ne tik teisės aktai, bet taip pat moksliniai darbai (formavosi teisės mokslas).

6. Apibūdinkite svarbiausius viduramžių teisės ir naujųjų laikų teisės skirtumus.

Viduramžiais vyravo absolitinės, totalinės policinės valstybės, na, o naujaisiais laikais įsivyravo teisinės valstybės, pradėta įstatymais riboti monarcho galias.

Naujaisiais laikais pasaulyje atsirado nauja teisės sistema, kurios pagrindą sudaro pagrindinis šalies įstatymas – Konstitucija.

Naujaisiais laikais buvo atsisakyta iki tol dominavusio dogmatinio pažinimo metodo. Renesanso ir Apšvietos epochoje buvo išvystytos idėjos apie neatimamas, nuo valdžios nepriklausančias žmogaus prigimtines teises, suformuluotas valdžių padalijimo principas (įstatymų leidžiamoji, įstatymų vykdomoji ir teismų), taip pat išrutuliotos idėjos apie suvereniteto prikl;ausymą tautai.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (685 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Teisės pagrindų klausimai su atsakymai
    10 - 1 balsai (-ų)
Teisės pagrindų klausimai su atsakymai . (2017 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-pagrindu-klausimai-su-atsakymai.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 24 d. 22:47
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!