Teisės pagrindų konspektas


Teises pagrindai konspektas. Teises pagrindai spera. Teises pagrindai. Teises pagrindai konspektai. Administracine teise konspektas. Administracines teises pagrindai konspektas. Teises pagrindai speros. Darbo teisės konspektai 2012. Lietuvos teises pagrindu konspektas. Lietuvos teises pagrindai konspektai.

Teisės samprata. Teisės norma. Socialinės normos. Moralės normos. Papročiai. Religinė norma. Korporatyvinės normos. Techninės normos. Istorinė teisės raida. Ryškiausias antikos teisės paminklas – romėnų teisė. Viduramžiai. Naujieji laikai. Teisės šaltiniai. Teisės aktai. Poįstatyminiai teisės normų aktai (įstatymų lydimieji). Teisės sistema. Teisės šakų klasifikacija. Teisiniai santykiai. Teisinių santykių struktūra. Teisinis subjektiškumas. Teisnumas civilinėje teisėje. Veiksnumas.

Tai yra bendrojo pobūdžio elgesio taisyklės skirtos reguliuoti elgesį tarp žmonių, kurių įvykdymas yra užtikrinamas žmonių vidiniu įsitikinimu arba visuomenės poveikio priemonėmis. Teisės normos yra viena iš socialinių normos rūšių. Skirtingose religijose yra skirtingo turinio. Išdėstytos raštiniuose šaltiniuose. Religinėmis normomis yra visiškai pagrįstos ir kai kurių valstybių teisinės sistemos. Religinių normų reguliavimo srytis yra platesnė nei teisės normų. Jos reglamentuoja net ir žmonių mintis. Tai nėra socialinės normos, tai elgesio taisyklės, kurios nurodo, kaip žmogus turi elgtis su gamta, daiktais, darbo įranga, kurių tikslas yra užtikrinti žmonių ir aplinkos saugumą ir kuo efektyviau pasiekti praktinių rezultatų. Kai kuriais atvejais techninių normų nesilaikymas sukelia ypač dideles neigiamas pasekmes visuomenei ar aplinkai. Tokiais atvejais valstybė juos sankcinuoja ir jos tampa teiės normomis. Tokios normos vadinamos techninio pobūdžio teisės normomis. Teiiniai precendentai – teisiniai (teisės sprendimas konkrečioje byloje, kuris teisės normos galią analogiškoje byloje. Teisiniai precendentai kaip teiės šaltiniai labiausiai paplitę angljoje ir jos buvusiose koloijose) ir administraciniai (administravimo organo sprendimas konkrečioje byloje, kuri turi teisės normos galią analogiškoje byloje. Administracinis organas –prokūroras, pareigūnas ir pan. ). Lietuvoje nėra vieningos nuomonės dėl to, ar teisiniai precendentai gali būti laikomi teiės šaltiniais. Teiės įstatyme ra numatyta, kad lietuvoje teismai turi atsižvelgti į lt į aukščiausiojo teismo formuojamą praktiką. Įstatymas ar jo dalis negali būti taikoma, jeigu konstitucinis teismas nustatė, jog tas įstatymas ar jo dalis prieštarauja konstitucijai. Lietuvos konstitucijoje nustatyta, kad teismas klauso tik įstatymą. Teisės normomis sureguliuoti visuomeniniai santykiai. Tam kad atsirastų, pasikeistų ar pasibaigtų teisiniai santykiai yra būtinos dvi sąlygos: teisės norma, reglamentuojanti tuos santykius; teisiniai faktai – Teisės normos hipotecija nurodyti realios tikrovės reiškianiai, su kuriais teisės normas sieja teisinių santykių atsiradimą, pasikeitimą ar pasibaigimą.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (2126 žodžiai)
  • Karina
  • Teisės pagrindų konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Teisės pagrindų konspektas. (2012 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-pagrindu-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 10:30
×