Teisės pažeidimai Nusikaltimas


Įžanga. Nusikaltimas ir jo požymiai. Nusikaltimo subjektas. Nusikalstamos veikos stadijos ir formos. Skirtumai tarp nusikaltimo, baudžiamojo nusižengimo ir administracinio nusižengimo. Pavyzdžiai iš teismų praktikos. Nusikaltimas. Baudžiamasis nusižengimas. Administracinis teisės pažeidimas. Išvados. Literatūra.


Teisės pažeidimai yra skirstomos į pažeidimų rūšis: baudžiamąją, administracinę, drausminę, materialinę ir civilinę.

Nusikaltimo apibrėžimas yra viena iš pagrindinių baudžiamosios teisės sąvokų, apibendrinančių įstatymo uždraustų ir baustinų nusižengimo pobūdžių.

Antrasis nusikaltimo požymis – priešingumas teisei. Nusikaltimu galime laikyti tik tokią pavojingą veiką, kuri yra baudžiamojo įstatymo draudžiamas. Kitu atveju, jeigu veika nėra nustatyta baudžiamuosiuose įstatymuose, nusikaltimo nėra. Taip pat, įstatymo nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės ir tuo negalima pateisinti padarytų nusikalstamų veiksmų.

Baudžiamumas – ketvirtas nusikaltimo požymis. Vienas iš baudžiamosios teisės principų, reikalauja, kad nei vienas nusikaltimas neliktų neišaiškintas, nusikaltęs asmuo neliktų nepatrauktas atsakomybėn.

Baudžiamojoje teisėje apbrėžiami kelios pasikėsinimų padaryti nusikaltimą rūšys, tai yra: - nebaigtas, ir baigtas pasikėsinimas ir kt.

Nebaigtu pasikėsinimu laikomas kai asmuo nepabaigė atlikti visų veiksmų nusikaltimui įvykdyti, kuriuos laikė būtinais, kad nusikaltimas būtų užbaigtas. Pavyzdžiui, vagis norėdamas apiplėšti namą įsibrovė į namus, tačiau buvo sulaikytas.

Baigtu pasikėsinimu laikomas toks įvykis, kai asmuo padarė visus veiksmus, kuriuos laikė būtinais, tačiau ne dėl nuo jo priklausančių priežasčių nusikalstamo rezultato nepasiekė. Pavyzdžiui nusikaltėlis norėdamas nužudyti žmogų, sviedė į jį peilį, tačiau nepataikė.

Baudžiamasis nusižengimas pagal savo pobūdį yra mažiau pavojingesnė ir lengvesnė nusikalstamos veiklos rūšis, kuri sukelia mažesnę grėsmę žalai kilti ir padaranti mažiasnę žalą baudžiamojo įstatymo saugomom vertybėms.

Baudžiamojo nusižengimo atveju, asmuo išvengia laisvės atėmimo bausmės, priešingai nei nusikaltimo padarymo kaltinamam asmeniui teismas gali skirti laisvės atėmimo bausmę.

Pareigūnas, patikrinęs automobilio VIN numerį nustatė, kad jis ne toks, koks nurodytas registracijos liudijime, ir sulaikė. Atlikus jo asmens kratą buvo rastas Lietuvos Respublikos vairuotojo pažymėjimas, kuriame buvo atspausdinta jo nuotrauka ir nurodyti jo anketiniai duomenys. Šį vairuotojo pažymėjimą įsigijo 2010 metais, tikslesnio laiko neatsimena. Nuo to laiko šį vairuotojo pažymėjimą jis laikė su savimi, niekur jo nenaudojo. Kad tas vairuotojo pažymėjimas yra netikras jis suprato iškart, kadangi žino, jog tikrus vairuotojo pažymėjimus reikia įgyti VĮ ,,Regitroje" ir tik išlaikius vairavimo egzaminą, o jis to buvo nepadaręs.

Pateikiau pavyzdžius iš teismų praktikos, kuriuose labiausiai atsispindi nusikaltimo sunkumo laipsnis. Realiai tiek nusikaltimo tiek baudžiamojo nusižengimo ir administracinio teisės pažeidimo bylose kaltinamieji nubausti už vagystę (apiplėšimą, pagrobimą), tačiau aiškiai matomi nuobaudų sunkumo laipsniai.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2283 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aukse
  • Teisės pažeidimai Nusikaltimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Teisės pažeidimai Nusikaltimas. (2017 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-pazeidimai-nusikaltimas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 22 d. 00:29
×