Teisės pažeidimai referatas


Teisės pažeidimo samprata. Teisės pažeidimo turinio analizė. Įvadas.Teisės pažeidimai ir jų rūšys. Teisės pažeidimas, jo požymiai. Teisės pažeidimo sudėtis. Teisėtas elgesys. Teisės pažeidimų rūšys. Išvados. Literatūros sąrašas.

Nė viena žmonių bendruomenė negali normaliai egzistuoti ir funkcionuoti, jei nepaisoma tam tikrų taisyklių – elgesio normų. Jau nuo seniausių laikų buvo bandoma apriboti žmonių poelgius, kad jie nedarytų žalos kitiems. Vienas seniausių rašytinių įstatymų – Hamurabio kodeksas (XVIII a. pr. Kr.), pagal kurį už amoralų, to meto supratimu, elgesį buvo taikomas Taliono principas – akis už akį, dantis už dantį. Bausmės, žiūrint iš šių laikų pozicijos, atrodo žiaurios. Taip buvo bandoma priversti žmones elgtis teisingai. Vėlesnių laikų teisėje, Romos valstybėje apie 450 m. pr. Kr. išleistame Dvylikos Lentelių įstatyme Taliono principas išnyko, - atsiranda dabartinės teisės užuomazgos. Nesvarbu, kokiu principu taikomos bausmės, tačiau apskritai jų egzistavimas, rodo, jog žmonės visais laikais buvo linkę elgtis taip, kad sukeltų kitų individų nepasitenkinimą, blogai elgtis - nusikalsti. Taigi galima daryti išvadą, kad toks elgesys yra reiškinys, egzistavęs visais laikais, o atsiradus pačiai teisei, juos galima įvardyti kaip teisinius pažeidimus.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (2542 žodžiai)
  • Ieva
  • Teisės pažeidimai referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Teisės pažeidimai referatas. (2013 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-pazeidimai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 16:41
×