Teisės poveikis


Teisės permainose svarbios trys vystymosi tendenciįos. Teisės efektyvumą lemiantys faktoriai. Dėl teisės efektyvumo tyrimų yra kelios nuomonės. Teisės efektyvumo garantijos. Teisėkuros tyrimai teisės sociologijoje. Visuomenės lūkesčiai ir teisėkūra. Teisės fukcijos. ‘’aš’’ ir visuomenė. Teisinio realizmo teorija.

Kelio nuo užrašyto teisės norminio akto iki zmogaus sąmonės ir dar toliau iki žmogaus realaus elgesio tyrimas – Soc. Teoretiky tyrinėjimo objęktas. L. Petražickio teisės veikimo teorija atspindi vieną pagrindinių l. Petražickio idėjų apie teisę ir jos reikšmę teisės filosofijos ir teorijos vystymuisi apskritai. T. Teisės įpynimą į socialinį gyvenimą ir jos suvokimą kaip visiškai normalų ir kasdienį reiškinį, glūdintį tiek aplinkoje, tiek ir žmogaus sąmonėje. L. Petrazįckio teįgimu vįsi socialimai pakitįmaį vyksta viena kryptimi nuo keliamo tikslo; tikslas - visuotinos, racionalios ir veiklios meilės tarp žmonių viešpatavimas. Šio tikslo fyrimas neisyęngiamaį nukreipia į kolektyvinį elgesį. L. Petražickio teigimu šį ęlgęsį valdo tam tikri dėsningumai dėl kurių ir vyksta socialiniai pokyčiai, pavyzdžiui, tokie, kaip teisės lemiami pokyčiai. Bendras dėsninsumas socialiniams pokyčiams – socialinių pokyčių procesas vyksta nesąmoningo genialaus prisitaikymopagrindu. Prisitaikymasyra3rūšių:i) rūšinis prisitaikymas; 2) socialinis prisitaikymas; 3) asmeninis prisitaikymas. Rušinis pritaikymas toks rušies prisitaikymas prie biologinio ir socialimo gyvenimo, kuriam esant rūšis gali išgyventi visuotinio kovos už būvį metu. - jei, pavyždžiui, motina gelbsti, rizikuodama savo gyvybe vaiką, tai joje pabunda rūšinio prisitaikymo emocijos, Ji nori išlaikyti rūšies gyvybingumą, jos išlikimą. Rūšies išsaugojimo instinktas lemia rūšies individų pastangas rūpintis ne tik individualiais, bet ir visos rūšies interesais, būtent todėl žmonės stengiasi dėl bendrų - visuomeninių interesų. L. Petražickio teigimu rūšinis prisitaikymas sieja žmonių ir gyvūnų pasaulį. Asmeninis prisitaįkymas prie išorinįų sąlygų, kurios yra naudingos prisitaikančiajai būtybei. Asmuo, kaupdamas patirtį, per tam tikrą laiką atidirba egzisravimo tam tikroje aplinkoje principus. Turėdamas tokius principus(patirtį), žmogus gali elgtis taip, kad jo elgesys leistų jam patirti kuo mažiau nuostolių ir bausmių. Socialinis prisitaikymas - svarbiausias socialiniu požiūriu prisitaikymas. Jo esmė: tarpindiyįduaįįiį syąrstyinų ir sprendinrų per ilgą laiką vyksta kažkas panasaus į kovąužbūvį. Sprendimai, nepalankūs grupės gerovei pašalinami. ^lieka sprendimai, pagrįsti 'kolėktyvine patirtimi ir palankūs grupei. Šis socialinis prisitaikymas^iir'gemalus žmonijos požymis. Kai kurie prisitaikymo aspektai turi ypatingą reikšmę kolektyvinio gyvenimoorganizavimui. Tai - teisė ir moralė.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (5066 žodžiai)
  • Teisės poveikis
    10 - 1 balsai (-ų)
Teisės poveikis. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-poveikis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 11:13
×