Teisės priešdiplominė praktika ataskaita


Įvadas. Įmonės aprašymas. Praktika pagal savaites. Išvados. Priedai.


Ši priešdiplominė praktika buvo skirta išmokti rengti teisinius dokumentus, juos įforminti konkrečioje veiklos srityje, šiuo atveju įmonės personalo tarnyboje, bei analizuoti ir sisteminti informaciją reikalingą baigiamajam darbui rengti.

Priešdiplominės praktikos ataskaitoje apžvelgsiu UAB „Santini“ įgytas žinias, apibendrinsiu praktinio darbo įgūdžius. Ataskaita rašoma remiantis savo darbo patirtimi, bendrųjų teisinių pagrindų supratimu, įgytų studijuojant teisę bei vadovaujantis informacija, kurią suteikė bendrovė.

Mano pagrindinis tikslas praktikos metu buvo kuo nuodugniau ir išsamiau išanalizuoti darbuotojo ir darbdavio santykius atleidžiant darbuotoją iš darbo, darbo sutarties pasibaigimą ir procedūras, kurios vyksta nutraukiant darbo sutartį, kadangi mano baigiamojo darbo tema yra „Darbuotojų atleidimo iš darbo tvarka. Teoriniai ir praktiniai aspektai“, todėl pagrindinis dėmesys šioje praktikos ataskaitoje yra skirimas darbo sutarties nutraukimo pagrindams, darbo kodekso, kitų darbo įstatymų ir teisės aktų laikymosi atleidžiant darbuotoją iš darbo.

Praktiką atlikau UAB „Santini“ - įmonė užsiima didmenine ir mažmenine prekyba skintomis gėlėmis ir vazoniniais augalais, teikia įvairias paslaugas susijusias su aplinkos tvarkymu, apželdinimu, interjero kūrimu. UAB „Santini“ buvo įsteigta 1995m. Lietuvoje, didmeninės gėlių prekybos klientų aptarnavimui. Po keletos metų, kompanija pradėjo aptarnauti ir mažmeninės prekybos klientus. Šiuo metu UAB “Santini” yra viena iš gėlių prekybos lyderių Lietuvoje. Įmonė per metus importuoja apie 25 milijonus skintų rožių žiedų ir apie 90 mln. kitų įvairių gėlių. Savo didmeninės ir mažmeninės prekybos padalinius įmonė turi Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje.

Administracijos darbo dienos pradžia 7:45 val. ryte. UAB „Santini“ vidaus darbo taisyklės yra griežtai reglamentuotos, todėl negaliu vėluoti nė minutės. 7.40 val. jau esu administracinėse patalpose. Pirmąją praktikos dieną esu supažindinama su darbo specifika, įmonės dokumentų apskaita, sprendimų nagrinėjimo ypatumais ir kitais rutininiais darbais, kurie yra vykdomi administruojant ir apdorojant įmonės dokumentus personalo skyriuje. Pirmąsias septynias praktikos savaites būsiu supažindinama su darbo sutarčių nutraukimo pagrindais. Analizuosiu ir mokysiuosi dokumentų rengimo, jų sudarymo, registravimo, administravimo tvarkos. Būsiu mokoma parengti darbo sutarties nutraukimo įsakymus (direktoriaus sprendimus), procesinius dokumentus, kurie reglamentuoja darbo santykių pabaigą, 2 SD formos pranešimus („Pranešimas apie valstybinio socialinio draudimo pabaigą“) teritoriniam Valstybinio socialinio draudimo skyriui.

Darbo teisiniai santykiai - viena iš svarbiausių teisinių santykių rūšių. Darbuotojo atleidimo procedūra, jos ypatumai ir eiga žmogui yra pati svarbiausia, kadangi beveik visais atvejais nutraukus darbo sutartį, to pasekoje pakeitus darbo vietą ar tampant bedarbiu iš dalies keičiasi žmogaus gyvenimo ritmas ar net likimas. Todėl Darbo kodekso dalis reglamentuojanti darbo sutarties pasibaigimą yra taip pat neatsiejamai svarbi ir aktuali kiekvienam dirbančiajam. 2002 m. birželio 4d. priimtas ir 2003 m. sausio 1 dieną įsigaliojęs Lietuvos Respublikos Darbo kodeksas, naujas darbo teisinius santykius reguliuojantis norminis teisės aktas.

Darbo sutarties nutraukimą reglamentuoja aukščiau minėto – Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau- LR DK) ketvirtasis skirsnis, 124 – 141 straipsniai – kai darbuotojas atleidžiamas pagal terminuotą ir neterminuotą darbo sutartį ir pirmojo skirsnio 107 straipsnio 1 dalis – kai darbuotojo darbo sutartis nutraukiama dėl nepatenkinamų išbandymo rezultatų , kai darbuotoją priimant į darbą yra nustatomas išbandymo laikotarpis vadovaujantis LR DK 106 straipsniu.

Visi procesiniai veiksmai atleidžiant darbuotoją privalo būti grindžiami įstatymų nustatyta tvarka. Visa atleidimo procedūra yra įforminama nustatyta tvarka, kurią reglamentuoja LR DK ir įmonės vidaus darbo taisyklės. Visi dokumentai (įsakymai, procesiniai sprendimai, susitarimai, darbo sutarties papildymai) pasirašomi juridinio asmens vadovo (pagal įgaliojimus ir vidaus teisės aktus gali pasirašyti žemesnės grandies vadovas) ir darbuotojo (pagal įgaliojimą gali būti darbuotojo atstovas). Darbo atleidimo procedūros pažeidimus, ar neteisėtą atleidimą pirmąja instancija nagrinėja darbo ginčo komisijos arba apylinkių teismai.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (6598 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ori7
  • Teisės priešdiplominė praktika ataskaita
    10 - 10 balsai (-ų)
Teisės priešdiplominė praktika ataskaita. (2016 m. Sausio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-priesdiplomine-praktika-ataskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 24 d. 23:56
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo