Teisės principai projektas


Teisės principai. Teisės principų sąvoka ir jų raiškos formos. Teisės principų funkcijos teisės sistemoje. Teisės principų rūšys. Teisės principų rūšys. teisės principai Lietuvos republikoje. Bendrieji teisės principai. Teisės principo ir teisės normos santykis. Teisės principai,konkretinantys bendruosius teisių ir pareigų vienovės tikslus, šaltinius ir įgyvendinimo sąlygas. Teisės principų taikymo taisyklės. Teisės principų reikšmė.


Teisės principų sąvoka ir jų raiškos formos teisės principų funkcijos teisės sistemoje teisės principų rūšys teisės principų rūšys. teisės principai lietuvos republikoje bendrieji teisės principai teisės principo ir teisės normos santykis teisės principai,konkretinantys bendruosius teisių ir pareigų vienovės tikslus teisės principų taikymo taisyklės teisės principų reikšmė.

Pagal veikimo sritį teisės principai yra: Bendrieji, persmelkiantys visą teisės sistemą, o ne kai kurias jos sritis: šakas, pošakius, institutus. Jie, kaip minėta, turi Konstitucijos galią. Tarpšakiniai, veikiantys keliuose teisės šakose, bet ne visoje teisės sistemoje. Šakiniai, veikiantys vienoje teisės šakoje. Pošakiai, veikiantys teisės šakos pošakyje. Institutų, veikiantys teisės šakos institute. Poinstitučių (subinstitutų), veikiantys teisės šakos poinstitutyje.

Bendrieji teisės principų ir teisės normų požymiai: Teisė yra visuotinis ( socialinis) reiškinys. Nėra ir negali būti teisės be visuomenės. Tik visuomenėje, kurios minimalistinis modelis yra bent du žmonės, gali kilti ir susiformuoti visuomeniniai reiškiniai, tarp jų ir teisė (kaip socialinis reiškinys) Teisės principai, tiek teisės normos yra elgesio standartai (modeliai) t.y. Nurodymai kaip reikia elgtis. Šia prasme teisės principai ir normos nustato subjektų teises, be to yra norminio pobūdžio.

Teisės principų reikšmė atsiskleidžia per jų atliekamas funkcijas. Teisės principų funkcijos pagal jų uždavinius yra: Organizavimo arba koordinavimo; Verifikavimo (pozityvaus arba negatyvaus pobūdžio).

  • MS PowerPoint 121 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (1993 žodžiai)
  • Universitetas
  • Antoha69
  • Teisės principai projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Teisės principai projektas . (2018 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-principai-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 15:15
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo