Teisės principų samprata


Teisės principų samprata teoriniai ir praktiniai aspektai. Teisės norminiai aktai. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartys.

Teisėtumo principas- tai principas, kuriuo valstybės institucijos, visuomenės organizacijos, pareigūnai , piliečiai savo veikloje, laikytųsi Konstitucijos, įstatymu ir juos vykdytu. Teisiniai įstatymai turi būti vienodai suprantami, vykdomi ir taikomi visoje šalies teritorijoje, įstatymas visur turi būti vienas ir taspats. Taip pat jis yra visuotinai privalomas, bei turi viršenybe prieš kitus teisės aktus. Visi teisės aktai turi paklusti įstatymams iš kurių aukščiausią galią turi Konstitucija: „Negalioja joks kitas įstatymas ar kitas aktas,priešingas konstitucijai“ (7str.)

Protingumo principas- reikalauja ,kad žmogus elgtųsi atidžiai,apdairiai,teisingai ir sąžiningai „Elkis su kitais taip kaip norėtum, kad su tavimi elgtųsi“ Asmuo, prieš atlikdamas kokį nors veiksmą turi apsvarstyti savo veiksmų padarinius, turi domėtis savo teisėmis bei pareigomis. Protingumo principas taip pat reikalauja ,jei žmogus abejoja savo veiksmų padarymo padariniais, turi kreiptis ir pasitarti su teisininkų arba nuo to veiksmo susilaikytų. Asmuo, kuris elgiasi neapdairiai, nesąžiningai, neteisingai, jo teisės yra neginamos. Svarbu paminėti tai, kad žmogus turi žinoti savo teises bei pareigas. Sutinku, su A.Vaišvilos nuomone, kad protas yra būtina priemonė ateitį į teise teisingumui, kuris yra protingumo išraiška.

  • Teisė Esė
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1096 žodžiai)
  • Laura
  • Teisės principų samprata
    10 - 2 balsai (-ų)
Teisės principų samprata. (2015 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-principu-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 12:00
×