Teisės šaltiniai skaidrės


Teisės šaltiniai. Teisės Šaltinio Sampratos. Teisės normų aktas. Teisės principai. Konstitucija. Civilinis kodeksas. Darbo kodeksas. Viešųjų pirkimų įstatymas. LVAT 2009 05 07 nutartis a. b. Nr. A822- 616/2009. Konstitucinės teisės principai. Demokratinės valstybės principas. Teisinės valstybės principas. Baudžiamosios teisės principai. Teisinis Paprotys. Konstitucija. Civilinis kodeksas. Darbo kodeksas. Teisiniai precedentai. Teisiniai precedentai kaip teisės šaltiniai. Teisės doktrina.

Veiksniai, lėmė teisės atsiradimą; Teisės pažinimo šaltiniai; Teisės normų išraiškos forma.

135 straipsnis Lietuvos Respublika, įgyvendindama užsienio politiką, vadovaujasi visuotinai pripažintais tarptautinės teisės principais ir normomis, siekia užtikrinti šalies saugumą ir nepriklausomybę, piliečių gerovę ir pagrindines jų teises bei laisves, prisideda prie teise ir teisingumu pagrįstos tarptautinės tvarkos kūrimo.

7 straipsnis. Palūkanos pagal prievoles 3. Kai palūkanų dydį nustato įstatymai, šalys gali raštu susitarti ir dėl didesnių palūkanų, jeigu toks susitarimas neprieštarauja įstatymams ir sąžiningumo bei protingumo principams.

Demokratiniai referendumai ir rinkimai; Piliečiai turi visuotinai pripažįstamas politines teises; Daugiapartinė sistema; VIP laisvė; Daugumos principas; Atstovų laisvas mandatas; Vietos savivalda.

Prigimtinių žmogaus teisių apsauga ir gynyba. Jų ribojimas galimas tik remiantis įstatymu ir vadovaujantis proporcingumo principu; Asmenų teisinės lygybės įstatymui, teismui ir kt institucijoms principas; Valdžių pasidalijimo principas; Mažumų apsaugos principas; Asmens galimybė kreiptis į teismą; Teisėjų ir teismų nepriklausomumas.

Niekas negali būti pripažintas kaltu ir nubaustas, jeigu nėra įstatymo; Negalima du kartus bausti už tą patį; Asmeninės atsakomybės ir bausmės individualizavimo principas; Visi neaiškumai ar netikslumai aiškinami kaltininko naudai; Bausmės ekonomijos principas; Šanso principas; Gero kaltininko elgesio skatinimo principas.

Teisinis paprotys - Valstybės sankcionuotas paprotys. Paprotys tampa teisės norma po to, kai valstybė juos sankcionuoja. Kaip teisės šaltinis labiausiai paplitęs Anglijoje ir jos buvusiose kolonijose. Tai nerašytinis teisės šaltinis.

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 70 KB
  • 2015 m.
  • 33 puslapiai (1395 žodžiai)
  • Kaname
  • Teisės šaltiniai skaidrės
    10 - 6 balsai (-ų)
Teisės šaltiniai skaidrės. (2015 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-saltiniai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 17:55
×