Teisės samprata projektas


Teisės samprata. Termino „Teisė“ daugiareikšmiškumas. Teisės samparta pagal teisės kildinimą iš bendradarbiavimo ir priešingų interesų derinimo. Visuomeninės sutarties teorija. 2 Solidarumo teorija. 3 Sociologinės teisės sampratos. Visuomeninės sutarties teorija. Solidarumo teorija. Sociologinės teisės sampratos.


Teisės samparta pagal teisės kildinimą iš bendradarbiavimo ir priešingų interesų derinimo.

Visuomeninės sutarties teorija;2) Solidarumo teorija3) Sociologinės teisės sampratos.

Solidarumu galima vadinti bendramintiškumą, tarpusavio paramą, jautrumą kitam, vieningumą, bendrąją atsakomybę, pareigą atitikti tam tikros visuomenės dalies lūkesčius. Sociologai skiria įvairius solidarumo tipus, kurie reiškiasi kartu įvairiomis kombinacijomis. Analizuojant solidarumo motyvus išryškėja du požiūriai: pirmasis pabrėžia instrumentinius ir utilitaristinius motyvus, antrasis – vertybėmis ir socialiniais jausmais grindžiamus įsipareigojimus. Valstybė nėra savarankiškas, nuo visuomenės nepriklausomas ar jai priešingas darinys. Ji negali duoti visuomenei daugiau, nei iš jos paima. Taigi kiek­vienas visuomenės narys yra ne tik valstybinės veiklos objektas, bet ir tokios veiklos dalyvis, prisidedantis prie bendro gerovės kūrimo. Tačiau ne visas problemas piliečiai gali išspręsti savarankiškai. Todėl šiuolaikinės liberalios demokratinės valstybės misija – ne tik patarnauti (instrumentinė), bet remiantis teise imtis aktyvių veiksmų, užtikrinančių ilgalaikę socialinę pažangą: solidarizuoti visuomenę, organizuoti jos narių talkinimą vieni kitiems.

Instrumentinis požiūris į teisę – tai šiuolaikinės vartotojiškos visuomenės teisės samprata, kuri pabrėžia nuo socialinės moralės atskirtos teisės, kaip priemonės, kūrimą: pozityvinės teisės lygmeniu įteisinti ir įgyvendinti valstybės valią; 2) subjektinės teisės lygiu patenkinti individualius poreikius, grindžiamus optimalaus išlaidų ir pelno santykio veiksmingumu.

  • MS PowerPoint 197 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (773 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kamilė
  • Teisės samprata projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Teisės samprata projektas. (2019 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-samprata-projektas.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 27 d. 13:35
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema