Teises šeimos


Teises pagrindu skaidres. Kontinentinė teisė.

Kontinentinė teisė. Precedentas. Teisės doktrinos. Kontinentinės teisės pasiskirstymas pasaulyje. Esminiai kontinentinės teisės bruožai. Bendroji teisė. Bendrosios teisės pasiskirstymas pasaulyje. Kontinentinės ir bendrosios teisės pagrindiniai šaltiniai. Kontinentinės ir bendrosios teisės skirtumai. Abiejų teisių supanašėjimas. Naudota literatūra.

Bendroji teisė, arba anglosaksų teisė, susiformavo kaip teisėjų kuriama teisė, atskirta nuo vietinių papročių. Ėmė formuotis po Anglijos užkariavimo 1066 m. Savo kilme, bendroji teisė, laikoma ne kaip įstatymų, o kaip bylų teise. Bendrojoje teisėje galioja stare decisis principas. Galioja vadinamoji „nerašytina” konstitucija.

Bendrojoje teisėje nepripažįstamas teisės skirstymas į privatinę ir viešąją, taip pat į šakas ir institutus. Kontinentinė teisė yra modernesnė, o bendroji archajiškesnė, išsaugojusi daugybę praeities atgyvenų. Bendroji teisė pagrindinį dėmesį skiria teismų veiklai, teismo procesui, įrodymams, o kontinentinė teisė- normoms, priklausančioms materialinei teisei.

Šiuolaikinei kontinentinei teisei tapo būdingas teisminių precedentų laikymasis, teismų praktikos vaidmens didėjimas.

  • MS PowerPoint 202 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (358 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ruta
  • Teises šeimos
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Teises šeimos. (2011 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-seimos.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 13:17
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo