Teisės sociologijos konspektas


Teises sociologijos konspektai. Teisės sociologas. "požiūris pasižymi". Soc .procesai.

Sociologija – mokslas, tiriantis visuomenę, suprantamą kaip soc. Santykių bei soc. Grupių ir institutų visumą. Sociologinio mąstymo bruožai. Sociologijos funkcijos. Socialinio konflikto paradigma. Kultūra. Socializacija. Socialinė sąveika. Socialinė padėtis. Formali organizacija. Institucija. Socialinė nelygybė. Rasė.

Santykių bei soc. Grupių ir institutų visumą.

Tai vienas iš būdų pažinti, ištirti žm. Gyvenimą. Sociologija parodo, kaip žinomi dalykai keičia prasmę – tai staigus naujų ir netikėtų žmogaus egzistencijos visuomenėje aspektų atskleidimas. Sociologija netiria privačių problemų, negydo, nekonsultuoja. Sociologiją domina žmonių tipai, juos suformavusi soc. Aplinka bei ją įtakojančių jėgų vystymosi tendencijos. Todėl sociologija nėra praktinė veikla.

Sociologas – žmogus, siekiantis objektyviai, nuosekliai ir apibrėžtai paaiškinti tikrovę laikantis gana griežtos mokslinės sistemos, kurioje visos operacijos paklūsta tam tikroms aiškioms, įrodomoms taisyklėms. Sociologas neneigia ir kitų visuomenės vertinimo metodinių sistemų. Metodologija jam – būdas, kaip suprasti visuomenę, o ne pagrindinis tikslas. Siekdamas suprasti visuomenę, sociologas naudoja statistiką, daug dėmesio skiria tiksliai vartojamų terminų prasmei. Jo interesas visų pirma yra teorinis.

Sociologinis požiūris pasižymi tuo, jog į visuomenę žvelgiama laiko, kultūrų ir socialinių grupių požiūriu. Žvelgiant sociologiškai, galima suprasti, jog tu nesi vienas aktorius, vaidinantis asmeninėje dramoje, o iš tikrųjų tave veikia didesnės soc. Jėgos ir tavo vaidmenį perkelia į didesnę sceną. Ir tavo veiksmai gali atsisukti prieš tave, paveikti kitų veikėjų poelgius, galbūt net sukurti naują scenarijų. Sociologinis požiūris leidžia pamatyti, kaip veikia šie soc. Procesai, atsižvelgiant į kitų žmonių buvimą šalia, erdvėje ir laike.

Sociologinis požiūris į gyvenimą padeda suvokti istoriją ir biografiją, perkelti jas į soc. Plotmę. Tam, kad galėtume suprasti patys save ir savo patyrimą, mes turime suprasti savo visuomenę, jos praeitį ir dabartį,šios sąvokos tinkamumo nelemia vien tik kiekybiniai kriterijai. Ji vartojama, kai santykių visuma yra pakankami apibrėžta, kad ją būtų galima analizuoti ar suprasti kaip autonominį vienetą, priešpriešinti kitiems tos pačios rūšies vienetams. Šis terminas naudojamas, kai turima omeny sąveikos ypatybes, abipusę priklausomybę ir savitarpio santykius.

Socialinė problema – socialiniai prieštaravimai, kurie asmeniui ar grupei reiškia neatitikimą tarp esamo ir norimo, tarp tikslų ir veiklos rezultatų.

Soc. Problema iškyla, kai nebūna arba trūksta priemonių tikslui pasiekti, dėl kelyje atsiradusių kliūčių, dėl kovos tarp įvairių subjektų, kuri trukdo tenkinti soc. Poreikius.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (6235 žodžiai)
  • Teisės sociologijos konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Teisės sociologijos konspektas. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-sociologijos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:54
×