Teisės teorija konspektas


Teises teorijos konspektai mru. Teisės teorijos konspektai. Teises teorija konspektai.

Tradicijos samprata. Vakarų teisės tradicija ir jos ištakos. Teisės tradicijų rūšys. Induistinė teisės tradicija. Kinų ir japonų teisės tradicija. Islamo teisės tradicija. Afrikos ir madagaskaro teisės tradicija.

Susipažinę su teisės sampratomis tam tikrą dėmesį mes turėtume skirti ir teisės tradicijų analizei. Nes svarbu įsidėmėti, jog visos minėtos teisės sampratos yra būdingos mūsų – t. Y. Vakarietiškajai teisės tradicijai, kuriai priskiriama ir lietuva. Visos aptartos teisės sampratos formavo ir formuoja vakarų teisės tradiciją, tačiau reikia nepamiršti, kad tai tėra viena, nors mums, gyvenantiems vakarų civilizacinėje erdvėje, ir svarbiausia, teisės tradicija. Ji apima žymią pasaulio teritoriją ir ja vadovaujasi maždaug du milijardai žmonių, tačiau tai juk tėra viena trečioji visos žmonijos dalis. Ir todėl ne tik įdomu, bet ir svarbu pabrėžti, jog kita žmonijos dalis vadovaujasi visiškai kita teisės samprata, arba tiksliau – tradicija, kurią, pasak žymaus lyginamosios teisės specialisto r. Davido, tik neturint geresnio termino galima vadinti teisine tradicija. Todėl dabar ir pereikime prie teisės tradicijų analizės klausimo.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (2731 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deim
  • Teisės teorija konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Teisės teorija konspektas. (2012 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-teorija-konspektas.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 19 d. 08:07
×