Teisės uždavinių sprendimas


Teisės uždavinių sprendimas.

Remiantis ,,Lietuvos Respublikos transporto priemonių civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo‘‘ 4 str. automobilio savininkas, ar kiti asmenys numatyti šio straipsnio 2d. privalo apdrausti savo transporto priemonę civilinių transporto priemonių draudimu. Apdraudus tam tikrą transporto priemonę, draudėjas įsipareigoja numatytais terminais mokėti periodines įmokas draudimo bendrovei, tai yra viena iš sąlygų, jog atsitikus draudžiamajam įvykiui, draudėjas padengtų žalą, kuri kils draudiminiu įvykio metu. Asmuo gali apdrausti savo transporto priemonę ne tik privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, bet ir savonorišku. Įvykus draudiminaim įvykiui, pagal kilimo šaltinį ir padarytą žalą, nustatoma, kuris draudimas už ją atsakingas.

.Nagrinėjamoje situacijoje UAB ,,Pozicija‘‘ sudarė savanoriško civilinės atsakomybės draudimo sutartį su draudiku AB ,,Lietuvos draudimas‘‘, kurios pagrindu buvo apdraustas įmonės automobilį. Įmonė sumokėjo pradinę draudimo įmoką, bet periodines įmokas uždelsė mokėti, autoįvykis, kurio metu buvo apgadintas automobilis įvyko tuo metu, kai UAB ,,Pozicija‘‘ buvo uždelsusi draudikui apmokėti draudimo įmokas. Todėl įvykus draudiminiam įvykiui ir pranešus apie tai draudikui, šis remiantis ,,Lietuvos Respublikos draudimo įstatymo‘‘ 94 str. 1p. ir transporto priemonių draudimo taisyklėmių 16p. teisėtai atsisakė padengti žala, nors tai ir apėmė apdraudžiamųjų įvykių sritį, nes draudėjas nemokėdamas periodinės įmokos būdamas protingas, rūpestingas bei sąžiningas žmogus turėjo suvokti, kad nemokant periodinių išmokų draudikas turi teisę nepadengti žalos, kuri kils tuo metu, kai nebus padengtos draudimo periodinės išmokos.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1258 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Teisės uždavinių sprendimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Teisės uždavinių sprendimas. (2015 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/teises-uzdaviniu-sprendimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 21:07
×