Teisesaugos institucijos ir jų darbas


Teisesaugos instituciju savoka. Teisesaugos institucijos kursinis. Teisesaugos instituciju uzdaviniai ir funkcijos. Teisesaugos instituciju sistema konspektas. Teisėsaugos institucijų funkcijos. Teisesaugos institucijos darbai. Diplominis nusikalstamu veiku prevencija. Teisesaugos instituciju uzdaviniai. Skaidres apie teisesaugos institucijas. Savoka teisesauga.

Teisės konspektas. Teisėsaugos institucijų dalykas, sistema ir šaltiniai. Teisėsaugos institucijų sąvoka, sistema ir veiklos bruožai. Teisėsaugos institucijų uždaviniai ir funkcijos. Teisminė valdžia. Lygybės įstatymui ir teismui principas. Pažeistų teisių teisminės gynybos principas. Nekaltumo prezumpcija. Teisės į gynybą principas. Teismų sistema. Teismų veiklos teritorija. Apylinkės teismo sudėtis. Apygardos teismas. Apeliacinis teismas. Lietuvos aukščiausiasis teismas. Teisėjų skyrimas. Aukščiausiojo teismo senatas. Apygardos administracinis teismas. Kompetencija.


Teisėsauga – tai institucijų, taikančių teisinės prievartos ir teisinės gynybos priemones, veikla, kuria siekiama užtikrinti normalų teisinės sistemos funkcionavimą.

Teisėsauga – tai specialių valstybės institucijų ir nepriklausomų asmenų, kuriems valstybė patikėjo vykdyti tam tikras jai priklausančias funkcijas, veikla, užtikrinanti teisės apsaugą ir tinkamą jos įgyvendinimą.

Teisėsaugos institucijos – specialios valstybės institucijos ir nepriklausomi asmenys, kuriems valstybė patikėjo vykdyti tam tikras jai priklausančteisę taikančios institucijos nebūtinai yra teisėsaugos institucijos, o teisėsaugos insteisėsaugos institucijos (toliau – ti ) savo veiklą pradeda tik turėdamos teisinį pagrindą. Daugeliu atvejų tai yra pranešimas apie nusikaltimą. Ti neveikia savo iniciatyva (labai griežtai reglamentuotos išimtys).

Nusikalstamų veikų tyrimas. Nusikalstamų veikų tyrimą atlieka prokuratūra, visos kriminalinės justicijos institucijos, muitinė (kontrabandos bylose), tolimojo plaukiojimo laivų kapitonai, pataisos įstaigų direktoriai. Reglamentuoja bpk.

Kaltinimas. Įgyvendina prokuratūra. Skiriamoji riba tarp nusikalstamų veikų tyrimo ir kaltinimo yra bylos perdavimas teismui.

Teisinės pagalbos teikimas (gynyba). Gynyba reikalinga tik jei asmuo kaltinamas bp. Cp nėra gynybos, bet yra teisinė pagalba. Įgyvendina advokatai, tačiau ne tik jie. Advokatų padėjėjai įstatymų numatytais atvejais gali teikti teisinę pagalbą ir vykdyti gynybą.

Teisinės civilinės apyvartos užtikrinimas. Įgyvendina notarai. Užtikrina, kad civiliniuose procesuose nebūtų neteisėtų sandorių.

Nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevencija. Bendra kriminalinės justicijos institucijų funkcija. 1997 metais buvo įsteigtas nusikalstamumo prevencijos Lietuvoje centras. Jis koordinuoja ne tik ti, bet ir kitų institucijų veiklą. Tai viešoji nepelno įstaiga.

  • Teisė Konspektai
  • 2011 m.
  • 17 puslapių (6636 žodžiai)
  • Teisės konspektai
  • Microsoft Word 36 KB
  • Teisesaugos institucijos ir jų darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Teisesaugos institucijos ir jų darbas. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/teisesaugos-institucijos-ir-ju-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:14