Teisėsaugos institucijos Lietuvoje


Teisės kursinis darbas. Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Teisėsaugos institucijų samprata, uždaviniai ir veiklos bruožai. Teisėsaugos institucijų veiklos kryptys ir funkcijos. Teisėsaugos funkcijas vykdančios institucijos. Teisminė valdžia Lietuvoje. Prokuratūra. Ikiteisminio tyrimo institucijos. Kitos institucijos vykdančios teisėsaugos funkcijas. Karo policija. Valstybės saugumo departamentas. Specialiųjų tyrimų tarnyba. Antstoliai, notarai ir advokatai. Teisėsaugos institucijas, administruojančios vykdomosios valdžios institucijos. Vidaus reikalų ir teisingumo ministerijos. Kalėjimų departamentas. Darbo metodai ir priemonės. Tyrimo eigos pristatymas. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Teisėsaugos institucijų sistema Lietuvoje. Išvados ir rekomendacijos. Literatūros sąrašas.


Darbo problema. Pastaruoju metu teisėsaugos institucijų sistema analizuojama tik teisę studijuojančių ir dirbančių su teisėsauga susijusį darbą asmenų. Sudaryta klaidinga nuomonė per žiniasklaidą, leidžia nusivilti informacijos stoka. Nepakankamas dėmesys yra skiriamas teisėsaugos institucijos atliktam teigiamui darbui ir atliktų funkcijų įvertinimui, o ne tik kaip stabdantys veiksniai. Teisėsaugos institucijos turėtų būti vertinamos atskirai viena nuo kitos ir pagal kiekvienos atliekamas skirtingas funkcijas ir uždavinius. Todėl ir darbo problema Lietuvos teisėsaugos sistema.

Probleminiai klausimai.

1. Kokie yra teisėsaugos institucijų veiklos bruožai?

2. Kokios yra teisėsaugos institucijų veiklos kryptys ir funkcijos?

3. Kokios teisėsaugos institucijos veikia Lietuvoje?

Darbo objektas –

Darbo tikslas – išanalizuoti teisėsaugos institucijų sistemą Lietuvoje.

Darbo uždaviniai:

1.Pateikti ir paaiškinti teisėsaugos institucijų sąvoką, veiklos bruožus;

2.Aptarti Lietuvoje veikiančių teisėsaugos institucijų veiklos kryptis ir funkcijas;

3.Palyginti teisėsaugos institucijų tiesiogiai vykdančių ir padedančių vykdyti teisėsaugos funkcijas kompetenciją;

4.Nustatyti Lietuvos teisėsaugos institucijų sistemą.

  • Teisė Kursiniai darbai
  • 2014 m.
  • Rimantė
  • 42 puslapiai (10842 žodžiai)
  • Universitetas
  • Teisės kursiniai darbai
  • Microsoft Word 61 KB
  • Teisėsaugos institucijos Lietuvoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Teisėsaugos institucijos Lietuvoje. (2014 m. Rugsėjo 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/teisesaugos-institucijos-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 07:41