Teisėsaugos institucijos skaidrės


Tema. Teisėsaugos institucijų samprata.Teisėsaugos institucijų kurso dalykas. Pagrindiniai teisėsaugos institucijų keliami uždaviniai. Pagrindiniai teisėsaugos institucijų veiklos bruožai. Pagrindinės teisėsaugos institucijų funkcijos. Apibrėžimas. Teisėsaugos institucijų klasifikavimas pagal funkcijas. Pagrindinės teisėsaugos institucijų veiklos kryptys. Muitinės ir teisėsaugos institucijų teisinio reglamentavimo kurso teisės šaltiniai. Lietuvos Respublikos Konstitucija – pagrindinis teisėsaugos institucijų kurso ir jų veiklos šaltinis. Teisėsaugos institucijų veiklos ir organizaciniai pagrindai, įtvirtinti Lietuvos Respublikos Konstitucijoje. Konstitucinio Teismo aktai.. Muitinės veiklą reglamentuojantys teisės aktai.

Kurso turinį sudaro atskirų teisėsaugos institucijų veiklos ir organizavimo klausimai: jų sudarymo tvarka, kompetencija, struktūra ir organizacija, uždaviniai, funkcijos, aprūpinimo personalu tvarka, reikalavimai pretendentams, siekiantiems eiti tam tikras pareigas, jų įgaliojimai ir teisinė padėtis.   Muitinės ir teisėsaugos institucijų teisinio reglamentavimo studijų dalykas – įvairaus lygio teisinės galios ir reikšmės teisės aktai ir praktinė konkrečių teisėsaugos institucijų veikla.  .

Pagrindinis šios disciplinos tikslas – pateikti bendrąją sampratą apie teisėsaugos institucijų sistemą ir aptarti tam tikras muitinės ir kt. teisėsaugos institucijas, jų statusą, veiklos principus, struktūrą, kompetenciją, funkcijas ir jų santykį.

Muitinės ir teisėsaugos institucijų teisinio reglamentavimo disciplinos studijų pagrindas yra norminiai aktai, kurie skirstomi į : Bendruosius teisės aktus, pvz. Lietuvos Respublikos Konstitucija., Lietuvos respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas(ATPK), Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksas (BPK) ir kt. Specialiuosius teisės aktus, pvz. Lietuvos Respublikos teismų įstatymas, Lietuvos Respublikos muitinės įstatymas, Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymas ir kt.

Kurso dalykas - tai mokymas apie teismus, prokuratūrą, ikiteisminio tyrimo institucijas, taip pat advokatūrą, antstolius, notariatą ir teisėsaugos funkcijas vykdančias kitas institucijas, jų kompetenciją, uždavinius, organizavimo ir veiklos principus bei vaidmenį įgyvendinant pozityviąją teisę.

Nuolatinė neterminuota teisėsaugos veikla; Teisėsauginės veiklos pradžia siejama su teisės aktuose numatytų pagrindų atsiradimu, pvz. gavus informaciją apie įvykdytą nusikalstamą veiką, arba siekiant užkirsti kelią galimai nusikalstamai veikai ar teisės pažeidimui; Veiklos politinis neutralumas; Veiklos tikslas – vykdyti teisingumą arba padėti teismui vykdyti teisingumą; Atitinkamas darbuotojų profesinis išsilavinimas, kvalifikacija, darbo stažas ,patirtis, nepriekaištinga reputacija; Teisėsaugos institucijų ar pareigūnų priimami sprendimai, susiję su nusikalstamomis veikomis ar kitais teisės pažeidimais, gali būti apskųsti teisės aktų nustatyta tvarka.

  • MS PowerPoint 1931 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (928 žodžiai)
  • Universitetas
  • Coolice
  • Teisėsaugos institucijos skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Teisėsaugos institucijos skaidrės. (2015 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/teisesaugos-institucijos-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 20:50
×