Teisėsaugos institucijų samparata


Teisėsaugos institucijų samprata. Pagrindinės teisinės sąvokos. Teisėsaugos institucijų sąvoka, sistema, pagrindiniai veiklos bruožai. Pagrindiniai veiklos bruožai. Teisėsaugos institucijų uždaviniai ir funkcijos. Pagrindinės teisėsaugos institucijų veiklos kryptys. Teisėsaugos institucijų kurso dalykas ir sistema. Teisėsaugos institucijų kurso šaltinių sąvoka ir klasifikacija. Lietuvos Respublikos Konstitucija kaip teisėsaugos institucijų kurso šaltinis. Literatūra.

Nuolatinė neterminuota teisėsaugos veikla; Teisėsauginės veiklos pradžia siejama su teisės aktuose numatytų pagrindų atsiradimu; Veiklos politinis neutralumas; Veiklos tikslas – vykdyti teisingumą arba padėti teismui vykdyti teisingumą; Atitinkamas darbuotojų profesinis išsilavinimas, kvalifikacija, darbo stažas ,patirtis, nepriekaištinga reputacija; Teisėsaugos institucijų ar pareigūnų priimami sprendimai, susiję su nusikalstamomis veikomis ar kitais teisės pažeidimais, gali būti apskųsti teisės aktų nustatyta tvarka.

Uždaviniai: Užtikrinti asmenų subjektinių teisių ir teisėtų interesų tinkamą realizavimą bei ginti pažeistas asmenų subjektines teises ir teisėtus interesus. Taikyti pažeidėjui poveikio priemones, kai pažeistos teisės ar įstatymo saugomo intereso nebegalima atkurti. Atkurti pažeistą teisę ar įstatymo saugomą interesą ir taikyti pažeidėjui poveikio priemones, kai pažeistą teisę ar saugoomą interesą dar galima atkurti. Užtikrinti tinkamą ir teisėtą civilinę apyvartą.

Funkcijos: Teisės aktų konstitucingumo priežiūra; Teisingumo vykdymas; Ikiteisminis tyrimas; Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencija; Valstybinio kaltinimo palaikymas baudžiamose bylose; Vykdomųjų dokumentų vykdymas; Viešosios tvarkos ir visuomenės saugumo užtikrinimas; Teisinių paslaugų ir teisinės pagalbos teikimas; Įvairių juridinių aktų, dokumentų tvirtinimas; Viešojo intereso gynimas ir kt.

Įstatymų ir kitų teisės aktų projektų kūrimas. 2.Teisėsaugos institucijų sistemos ir veiklos tobulinimas. 3. Teisėsaugos institucijų tarpusavio bendradarbiavimas vykdant joms pavestas funkcijas. 4. Naujų teisinių ir mokslinių techninių kovos su nusikalstamumu ir kitais teisės pažeidimais metodų ir būdų kūrimas 5. Pavienių visuomenės narių ir kitų darinių įtraukimas į kovą su nusikalstamumu. 6.Teisėsaugos institucijų finansinės ir materialinės techninės bazės vystymas.

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 22 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (1116 žodžiai)
  • Karolina
  • Teisėsaugos institucijų samparata
    10 - 8 balsai (-ų)
Teisėsaugos institucijų samparata. (2015 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/teisesaugos-instituciju-samparata.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 16:05
×