Teisinė atsakomybė įvairiose transporto įvykių situacijose


Situacija, kurioje taikoma baudžiamoji ir civilinė atsakomybė. Situacija, kurioje taikoma administracinė ir civilinė atsakomybė. Situacija, kurioje taikoma materialinė ar drausminė atsakomybė. Šaltiniai.


Vyras A.G. važiuodamas automobiliu „Audi A6” partrenkė G.B, nes nepraleido jos per pėsčiųjų perėją. Ji buvo nesunkiai sužalota, jai lūžo ranka. Moteris pareikalavo, kad jai būtų atlyginta turtinė žala už 1000 eurų ir neturtinė žala už 1000 eurų.

Tarptautinių krovinių pervežimo įmonėje UAB „Transcom“ dirbantis vairuotojas G.R., su kuriuo buvo sudaryta materialinės atsakomybės sutartis, gabeno krovinį į Italiją. Naktį jis sustojo nesaugomoje aikštelėje pailsėti ir užmigo. Prabudęs pastebėjo, kad nėra puspriekabės su kroviniu, kreipėsi į policiją, tačiau puspriekabė nebuvo surasta. Tarptautinių krovinių gabenimo įmonė dėl to patyrė 30 000 eurų žalą. Darbdavys pareikalavo darbuotojo atlyginti patirtą žalą.

G.R. taip galima taikyti ir drausminę atsakomybę. Remiantis Mitkus S., Bublienė R., Cibulskienė R. ir kt. vadovėliu „Teisės pagrindai“, drausminė atsakomybė yra taikoma tik fiziniams asmenims, t.y. darbuotojams už nusižengimus vidaus tvarkos taisyklėms, įstatymams, kitiems norminiams aktams. Kadangi vairuotojas nesilaikė visų darbdavio nustatytų krovinio saugumo reikalavimų ir dėl jo kaltės buvo prarastas krovinys, darbdavys taip pat gali taikyti vairuotojui drausminę atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 236 straipsnį (drausminės nuobaudos gali būti taikoma darbo drausmės pažeidimą padariusiam darbuotojui). Vairuotojui gali skirti vieną iš Lietuvos Respubliko darbo kodekso 237 straipsnyje numatytų nuobaudų (pastabą, papeikimą arba atleidimą iš darbo).

  • Teisė Aprašymas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (985 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tautvydas240
  • Teisinė atsakomybė įvairiose transporto įvykių situacijose
    10 - 3 balsai (-ų)
Teisinė atsakomybė įvairiose transporto įvykių situacijose. (2017 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/teisine-atsakomybe-ivairiose-transporto-ivykiu-situacijose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:13
×