Teisinė atsakomybė. Kolektyviniai ginčai jų nagrinėjimo tvarka


Teisinė atsakomybė referatas. Darbo ginčų nagrinėjimo tvarka. Teisinė atsakomybė kursinis. Darbo ginčai, jų sprendimo tvarka.. Teisine atsakomybe zmogui. Kolektyviniai ginčai teismų praktika. Kolektyviniai ginčai teismo praktika. Teisinės atsakomybės analizė referatas. Darbo gincu nagrinejimo ypatumai. I.n siniakin teisine atsakomybe.

Savarankiškas namų darbas apie teisinę atsakomybę bei kolektyvinius ginčus bei jų nagrinėjimo tvarka su praktiniais pavyzdžiais. Įvadas. Teisinė atsakomybė. Teisinės atsakomybės sąvoka. Teisinė atsakomybė kaip procesas. Teisinės atsakomybės atsiradimo pagrindai. Teisinės atsakomybės principai. Kolektyviniai ginčai ir jų sprendimo tvarka. Taikinimo komisija. Darbo arbitražas. Trečiųjų teismas. Streikas. Teismų praktika. Praktinės situacijos analizė. Išvados. Literatūra.

Teisinė atsakomybė – aktuali ir įdomi tema, nes kiekvienas žmogus savo gyvenime vienaip ar kitaip susiduria su atsakomybe. Teisinė atsakomybė – tai tik viena iš socialinės atsakomybės rūšių. Be šios atsakomybės yra ir moralinė, dorovinė, politinė atsakomybė. Tačiau teisinė atsakomybė užima išskirtinę vietą šioje socialinės atsakomybės sistemoje, nes kilus teisinei atsakomybei žmogaus poelgiai yra vertinami visuotinai ir už juos gali būti taikomos valstybės prievarta garantuojamos poveikio priemonės.

Antra mūsų nagrinėjama tema yra kolektyviniai darbo ginčai ir jų sprendimo tvarka. Statistika rodo, jog kolektyvinių darbo ginčų kasmet auga, tai reiškia, kad darbuotojų aktyvumas ginant savo teises didėja ir kolektyviniai darbo ginčai tampa aktualia tema.

Nagrinėjant šias temas, darbe buvo naudotasi: Lietuvos respublikos konstitucija - pagrindiniu šalies įstatymu, jame parašyta, kad įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės, žmogus turi nevaržyti kitų asmenų teisių ir laisvių. Alfonso vaišvilos teisės teorija, kurioje autorius labai išsamiai aprašė teisės teorija. Lietuvos respublikos darbo kodeksu, reglamentuojančiu darbo santykius, teisinė atsakomybė - pareiga atsakyti už padarytą blogį, ji atsiranda kaltai padarius skriaudą ar blogį, pasireiškiantį neatlikimu to, ką žmogus privalėjo atlikti. h. Grocijus.

Daugelis autorių skirtingai apibrėžia teisinės atsakomybės sąvoką, tačiau dauguma jų tebesilaiko tradicinės pažiūros, kad valstybė yra aukščiau už asmenį, taip pat žvelgia į teisinę atsakomybę kaip į valstybės sankcijų taikymą už padarytą teisės pažeidimą. M. N. Marčenko, v. V. Lazarevas, r. Paundas, i. N. Siniakinas, r. Z. Lifšicas yra šio požiūrio šalininkai ir teigia, kad valstybė taikydama vienokias ar kitokias pov teisinė atsakomybė – tai teisės subjektų įsipareigojimas ir teisinis jų įpareigojimas naudotis leidimais (teisėmis) vykdant atitinkamas pareigas, kartu nurodymas, kad tokių pareigų nevykdymas virs atitinkamų teisių praradimu ar susiaurini. [8, 441].

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2010 m.
  • 15 puslapių (3740 žodžiai)
  • Kolegija
  • Violeta
  • Teisinė atsakomybė. Kolektyviniai ginčai jų nagrinėjimo tvarka
    10 - 3 balsai (-ų)
Teisinė atsakomybė. Kolektyviniai ginčai jų nagrinėjimo tvarka. (2010 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/teisine-atsakomybe-kolektyviniai-gincai-ju-nagrinejimo-tvarka.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 08 d. 13:12
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo