Teisinė atsakomybė konspektas


Teisinė atsakomybė. Materialinė atsakomybė. Materialinės atsakomybės rūšys. Darbuotojų ir  darbdavių materialinė  atsakomybė. Darbuotojo materialinė atsakomybė. Ribotoji materialinė atsakomybė. Visiška materialinė atsakomybė. Individuali visiškos materialinės atsakomybės sutartis. Grupinė visiškos materialinės atsakomybės sutartis. Darbdavio materialinė atsakomybė. Administracinė atsakomybė , jos pagrindai. Administracinių nuobaudų rūšys. Bylas nagrinėja ir nuobaudas pažeidėjams skiria. Administracinių teisės pažeidimų bylų teisėnos stadijos. Yra 9 administracinės atsakomybės principai. Atsakomybė už pažeidimus verslo srityje. Gyventojo atsakomybė už ūkinės ar komercinės veiklos pažeidimus . Atsakomybė už deklaracijos pateikimo tvarkos pažeidimą bei mokesčių vengimą . Atsakomybė už apskaitos reikalavimų nesilaikymą . Atsakomybė už valstybinio socialinio draudimo įmokų nemokėjimą . Atsakomybė už privalomojo sveikatos draudimo įmokų nemokėjimą ar netinkamą mokėjimą . Baudžiamoji atsakomybė. Baudžiamoji atsakomybė . Baudžiamosios teisės principai.

Laiku ir tinkamai pritaikius administracinę atsakomybę, dažnai išvengiama pavojingesnių, sunkesnes pasekmes sukeliančių teisės pažeidmų. Taikant administracinę atsakomybę siekiama ne tik nubausti kaltąjį, bet ir sudrausminti kitus.

Nušalinimas nuo darbo pareigų. (Skiria teismai)

Atsakomybės teisėtumas – nuobauda gali būti skiriama tik tokia, kokia ji yra numatyta įstatymų tvarka ir pagrindais.

Atsakomybė taikoma tik už priešingą teisei veikimą ar neveikimą – negalima bausti už mintis, įsitikinimus.

Žmogaus neliečiamumas – žmogaus laisvė, privatus gyvenimas, nuosavybė, būstas gali būti apriboti tik tada, kai yra padaromas nusižengimas ir tik griežtai laikantis teisės normų nustatyų reikalavimų. Už administracinės teisės pažeidimus asmenis galima sulaikyti iki 5 valandų, už pasienio režimo ir kontrolės punktų veiklos taisyklių pažeidimus – iki 3 valandų, o ypatingais atvėjais iki 48 valandų.

Asmenų lygybė prieš įstatymą ir teisę – administracinė atsakomybė visiems asmenims privalo būti taikoma laikantis vienodų taisyklių, neatsižvelgiant į žmonių skirtumus ar turtinę padėtį.

Atsakomybės prezumpcija – asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltė nėra įrodyta.

Atsakomybės proporcingumas – skiriama nuobauda turi būti adekvati. Atsižvelgiant į teisės pažeidimo pavojingumą, pažeidėjo asmenybę, atsakomybę švelninančias ir sunkinančias aplinkybes.

Atsakomybės neišvengiamumas – kiekvienas pažeidimas turi būti išaiškintas, kaltas asmuo patrauktas atsakomybėn, o skirta nuobauda įvykdyta.

Atsakomybės viešumas – kalto asmens poelgis pasmerkiamas viešai, atvirai, žinant visai visuomenei.

Atsakomybės operatyvumas – pažeidėjas turi būti išaiškintas ir nubaustas per kuo trumpesnį laiką.

Baudžiamajame kodekse atsakomybė numatyta fiziniam asmeniui nuo 16m (ypatingais atvėjais nuo 14m). Taip pat juridiniam asmeniui, jei tokia galimybė numatyta specialiojoje dalyje.

Viešieji darbai (jei nuteistasis sutinka)

Bauda (min 1MGL)

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1731 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Teisinė atsakomybė konspektas
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Teisinė atsakomybė konspektas. (2015 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/teisine-atsakomybe-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 13:26
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo