Teisinė atsakomybė referatas


Įvadas. Teisinės atsakomybės samprata. Teisinės atsakomybės atsiradimo sąlygos. Teisinės atsakomybės principai. Teisinės atsakomybės tikslai. Pozityvioji teisinė atsakomybė. Negatyvioji teisinė atsakomybė. Teisinės atsakomybės rūšys. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Viena didžiausių problemų šiuolaikinėje visuomenėje nusikalstamumas. Nusikaltimai vyrauja visur ir visokio pobūdžio nuo menkiasių pažeidimų iki sunkiausių. Už kiekvieną nusikaltimą visi turi atsakyti ir atlikti teismo nustatytą bausmę. Asmuo darydamas nusikalstamą veiką sąmoningai tai daro ir žino, kad ankščiau ar vėliau už tai reikės atsakyti. Atsakyti už padarytą draudžiamą veiką yra taikoma teisinė atsakomybė.

Teisinė atsakomybė yra sudedamoji teisinės sistemos dalis. Tai veiksminga priemonė, padedanti užtikrinti visuomenėje teisėtą elgesį, efektyviai užkirsti kelią teisės pažeidimams. Priemonėmis siekiama, kad būtų laikomasi visuomenei priimtinų bei teisės nustatytų taisyklių. Teisinės atsakomybės paskirtis yra valstybinės prievartos naudojimas teisės nuostatoms, teisinėms vertybėms bei teisinei tvarkai užtikrinti.

Matyti, jog įvairioje teisinėje literatūroje mokslininkai vieningo teisinės atsakomybės apibrėžimo nepateikia, tačiau suprantama jog visuose minėtuose apibrėžimuose esmė ta pati – teisinė atsakomybė suprantama kaip asmens suvokimas, kad jis, atlikdamas tam tikrus veiksmus, įsipareigoja nepažeisti visuomenės, valstybės ir kitų asmenų interesų.

1.1 Teisinės atsakomybės atsiradimo sąlygos

Jei vieno iš teisinės atsakomybės pagrindų nebūtų atitinkamas reiškinys būtų vertinamas ne kaip teisinė atsakomybė, tačiau kaip tam tikras jos fragmentas.

Remiantis šiais pagrindiniais principais teisinė atsakomybė siekia užsibrėžtų tikslų.

Kaip ir kiekvienas įstatymas turi savo paskirtį, taip ir teisinė atsakomybė, remiantis tam tikrais principais išsikelia tikslus. Teisinės atsakomybės pagrindiniai tikslai pateikti 2 paveiksle.

Teisinės atsakomybės tikslų taikymas nebūtų toks didelis, jeigu kiekvienas asmuo, suvokdamas teisės, kaip pagrindinio socialinio elgesio reguliatoriaus, svarbą, besąlygiškai laikytųsi įstatymuose ir kituose teisės aktuose įtvirtintų elgesio taisyklių. taisyklių. Tačiau, kad ir koks veiksmingas būtų teisinis visuomenės švietimas ar valstybės institucijų vykdoma teisės pažeidimų prevencija, pavienio asmens ir visos visuomenės įsisąmoninimas gyventi pagal teisės reikalavimus niekada nebus toks aukštas, kad visiškai pavyktų išvengti teisės pažeidimų. Dėl šios priežasties kiekvienai valstybei ir visai tarptautinei bendruomenei tenka pareiga užtikrinti, kad bet kuriam asmeniui, nesilaikančiam įstatymų, būtų pritaikytos teisės aktuose numatytos veiksmingos poveikio priemonės.

Taip suprantamą atsakomybę sudaro trys struktūriniai elementai:

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 76 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1948 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolina
  • Teisinė atsakomybė referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Teisinė atsakomybė referatas. (2015 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/teisine-atsakomybe-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:34
×