Teisinė samonė


Teisinės sąmonės rūšys. Teisine kultura ir jos santykis su teisine samone. Teisines samones savoka. Teisines samones reiksme. Teisinė kultūra. Teisine sąmone apibrėžimas. Visuomenines samones formos. Moraline samone tai. Teisinės kultūros ir teisinės sąmonės santykis.  . Teises samone konspektai.

Įvadas. Teisinė sąmonė – kaip viena visuomeninės sąmonės forma. Teisinės sąmonės sanprata ir požymiai. Teisinės sąmonės funkcijos. Teisinės sąmonės sandara. Teisinės sąmonės rūšys. Teisės ir teisinės sąmonės santykis. Teisinis auklėjimas, jo formos ir įgyvendinimo metodai. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

Kiekvienas žmogus turi teisinę sąmonę, nepriklausomai nuo to žino jis apie tai ar nežino ir kaip jis žiūri į ją – brangina, klauso jos ar ne. Teisinė sąmonė, kaip intelektualus komponentas, yra būtinas žmogui, tuo ar kitu būdu dalyvauja žmogaus gyvenime netgi tada, kai jis daro nusikaltimą ar kitaip pažeidžia kitų visuomenės narių teises ir teisėtus interesus. Todėl teisinė sąmonė – tai vidinis, asmeninis teisiškai reikšmingo elgesio reguliatorius, kuris gali pasireikšti tiek teigiamai, tiek ir neigiamai.

Darbe pagrinde rėmiausi tarybinių teisės teoretikų darbais, tačiau tarybinė teisės doktrina buvo įtakojama iki jos susiformavimo egzistavusių teisinės sąmonės aiškinimo teorijų, todėl joje atsispindi ir kitų šalių mokslininkų požiūriai į šią problemą.

šiame darbe susidūriau su didele nuomonių įvairove ir nelabai reikšmingais klausimais (pav. Teisinės sąmonės rūšių, požymių, funkcijų klasifikacijos įvairove), bet ir fundamentaliais klausimais ( pav. Teisinės sąmonės reikšmė įvairiuose teisiniuose procesuose ir jos įtaka teisei). Todėl mano nuomone reikšmingais klausimais aš išreiškiau savo poziciją, nurodydamas kad egzistuoja ir kitokie požiūriai, trumpai juos apibūdindamas. Nelabai reikšmingais ar ginčytinais klausimais aš tik nurodžiau kitų autorių nuomonę pačiame tekste ar išnašose.

Mano darbo tikslas – pagal galimybes apibrėžti teisinės sąmonės sąvoką, nurodyti bendrus teisinės sąmonės požymius, funkcijas, apibrėžti jos sandaros elementus ir rūšis, įvertinti teisės ir teisinės sąmonės santykį, parodyti teisinio auklėjimo reikšmę teisinei kultūrai vystyti ir teisinės sąmonės lygiui kelti.

Dėl laiko stokos (ir didelės apimties) negalėjau išnagrinėti teisinės sąmonės ir teisinė kultūros santykio, taip pat teisinės sąmonės anomalijų (teisdarbą sudaro įvadas ir trys pagrindinės dalys. Antroji dalis suskirstyta į keturis skyrius. Gale pateikiau padarytaegzistuoja įvairios visuomeninės sąmonės formos, kurių pagalba žmonės supranta ir atspindi supantį pasaulį. Tai politinė, moralinė, etinė, religinė sąmonė. Teisinė sąmonė taip pat priskiriama prie visuomeninės sąmonės formų kaip idealus, tiesiogiai nepastebimas reiškinys.

Teisinė sąmonė – tai yra visuomenės teisinio gyvenimo, teisinių santykių, teisinių institutų prasmės ir vaidmens atspindys visuomenės, socialinių grupių ar individų sąmonėje.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai (5427 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gilita
  • Teisinė samonė
    10 - 1 balsai (-ų)
Teisinė samonė. (2011 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/teisine-samone.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 19:17
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo