Teisinės atsakomybės rūšys. Baudžiamosios atsakomybės skirtumai nuo kitų teisinės atsakomybės rūšių


Įvadas. Administracinė atsakomybė. Administracinės atsakomybės principai. Administracinės atsakomybės pagrindas. Administracinio teisės pažeidimo sudėtis. Administracinės nuobaudos ir jų rūšys. Civilinė atsakomybė. Civilinės atsakomybės sąlygos. Sutartinė ir deliktinė atsakomybė. Baudžiamoji atsakomybė. Bausmės, jų paskirtis ir rūšys. Teistumas. Drausminė ir materialinė atsakomybė. Baudžiamosios atsakomybės skirtumai nuo kitų teisinės atsakomybės rūšių. Išvados. Literatūros sąrašas.

Teisinė atsakomybės rūšys yra šios: baudžiamoji, administracinė, drausminė, materialinė ir civilinė. Jos skirstomas pagal tai kokios teisinės normos yra pažeidžiamos. Civilinė teisinė atsakomybė yra poveikio priemonė, taikoma įstatymo numatyta tvarka, teisės pažeidėjui kito asmens interesais, kuri sukelia jam nenaudingų turtinių padarinių. Civilinė teisinė atsakomybės tikslas yra atkurti kreditoriaus pažeistas turtines teises. Atsižvelgiant į pareigos atsiradimo pagrindą civilinė atsakomybė skirstoma į sutartinę ir nesutartinę. Atsakomybė grindžiama visiško žalos atlyginimo principu, nors būna ir išimčių. Baudžiamoji ir administracinė teisinė atsakomybė numatyta baudžiamosios ir administracinės teisės normose. Ši atsakomybė yra vieša, tai reiškia, kad atsakomybėn patraukia valstybė. Baudžiamoji atsakomybė visada yra asmeninė: atsako tas asmuo, kuris padarė nusikaltimą. Drausminės atsakomybės yra trys rūšys. Ta pati atsakomybė gali būti įgyvendinama įvairiomis formomis, pavyzdžiui, civilinė atsakomybė įgyvendinama teismo ir administracine tvarka, baudžiamoji - tik teismo.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (3477 žodžiai)
  • Gražvydas
  • Teisinės atsakomybės rūšys. Baudžiamosios atsakomybės skirtumai nuo kitų teisinės atsakomybės rūšių
    10 - 2 balsai (-ų)
Teisinės atsakomybės rūšys. Baudžiamosios atsakomybės skirtumai nuo kitų teisinės atsakomybės rūšių. (2014 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/teisines-atsakomybes-rusys-baudziamosios-atsakomybes-skirtumai-nuo-kitu-teisines-atsakomybes-rusiu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:12
×